неділя, 22 березня 2009 р.

Інформація про калібр 7,62

В попередньому своєму пості "Калаш vs рельса" ззгадувалась інформація про різноманітні варіанти патрона калібру 7,62.
Мій хороший товариш звернувся до першоджерел і освіжив в пам'яті сабдж. Ось шматок його листа до мене:
Заглянул в первоисточники и разобрался с калибрами:
- 7.62x54 винтовочный, идет от трехлинейки Мосина, использует его пулемет Калашникова, как и остальные пулеметы этого калибра, а также СВД (снайперская винтовка Драгунова)
- 7.62x51 винтовочный, основной патрон USA&NATO до принятия 5.65, на територии совка никогда не применялся. Применялся во много чем, самое известное - американская штурмовая винтовка M-1 Garand
- 7.62x39 промежуточный, основной патрон до перехода на 5.45, впервые использовался в СКС (карабин Симонова), используется в АК-47/АКМ и многочисленных вариациях, так же охотничий во всех странах (пули без сердечника), имеет дозвуковой патрон для использования с глушителем с облегченной навеской пороха (глушители и дозвуковые охотничьи патроны на Украине разрешены и серийно изготавливаются)
- 7.62x25 Mauser пистолетный, использовался в ТТ (пистолет Токарева), используется в совковых пистолетах-пулеметах ППД/ППС
----
P.S. После 40-летнего траха с 5.65/5.45 USA&NATO переходит на новый 6.4 (денег девать некуда), а совок возвращается к 7.62х39 (новые модификации калаша - все)
P.P.S. Длина СВД - 1м 25см без штыка :))), со штыком все метр семдесят будет - в рост невысокого бойца :).

середа, 18 березня 2009 р.

Калаш vs рельса :)

Сабдж. Питання, яке багато кому не дає спокійно спати: чи дійсно АК пробиває залізничну рельсу? :)
Ну ось тут (краще почитайте весь thread) кожен може прочитати і закрити для себе це питання. Для лінивих читати та десь щось там шукати приведу основну цитату з останньої сторінки треду:
Дальность стрельбы составляла 5 метров от шейки рельса, расположенного по нормали, температура окружающего воздуха +21,5 С, влажность 62% - это для сверхпривередливых. Толщина шейки подопытного рельса составила 18,5 мм при его высоте от подошвы до головки 180 мм (тип Р65. ГОСТ 8161).
Более заметные следы остались от попаданий пуль боевых патронов.
Первым по ранжиру в станок для дистанционной стрельбы попал АК74. В порядке возрастания бронебойного действия были отстреляны патроны:
  • 7H6 (с пулей ПС со стальным нетермоупрочнённым сердечником),
  • 7H6М (с пулей ПС со стальным термоупрочнённым сердечником),
  • 7H К (с пулей ПП со стальным термоупрочнённым сердечником),
  • 7H22 (с бронебойной пулей БП со стальным сердечником),
  • 7H24 (с бронебойной пулей ЕС с вольфрамовым сердечником).
Hи одной из них проникнуть сквозь 18,5 мм стали не удалось.
Вторым в очереди стал автомат АК.М. Его патроны:
  • 57-H-23IC (с пулей ПС со стальным нетермоупрочнённым сердечником),
  • 57-H-231С (с пулей ПС со стальным термоупрочнённым сердечником),
  • 7H23 (с бронебойной пулей БП со стальным сердечником),
  • и 57-БЗ-231 (с бронебойно-зажигательной пулей БЗ со стальным сердечником)
также не смогли пробить рельс. Более того, сердечники бронебойных пуль, образовав кратер, без видимых повреждений с огромной скоростью отлетали назад, уверенно пробивая по пути 8-мм фанеру.
Третьим образцом стала СВД выпуска конца 60-х годов. Уточнение времени выпуска уместно по причине того, что до середины 70-х годов ствол винтовки изготавливался с шагом нарезов 320 мм. позже перешли на шаг 240 мм. Hа первый взгляд незначительное отличие в шаге оказало существенное влияние на характер пробития бронебойными пулями. Итак, из СВД стрельба производилась боевыми патронами:
  • 57-H-323С (с пулей Л ПС со стальным нетермоупрочнённым сердечником),
  • 57-H-323С (с пулей Л ПС со стальным термоупрочненным сердечником),
  • 7H13 (с пулей ПП со стальным термоупрочнённым сердечником)
  • и 7-БЗ-З (с бронебойной пулей Б-32 со стальным сердечником).
Пулям ЛПС оказалось не под силу справиться с 18.5-мм сталью, тогда как пуля ПП показалась первой, повредившей обратную сторону шейки рельса. Причём сердечник пули ПП, отлетев назад, выбил перед собой столбик стали, так называемую "пробку", пробившую несколько слоев фанеры, установленной за рельсом. Пули Б-32 пробить преграду не смогли, так как потеряли устойчивость в момент касания поверхности из-за слишком пологих нарезов канала ствола. При стрельбе из винтовки с шагом нарезов 240 мм и пули ПП, и пули Б-32 уверенно прошивали шейку рельса насквозь.
Вот, собственно, и вся информация к размышлению. С учётом того, что боевые патроны, а особенно два последних, к свободному обороту запрещены, можно считать, что "рельсовый вопрос", столь долгое время будораживший не только охотничью братию, закрыт.
Есть робкая надежда, что это позволит в будущем сэкономить хотя бы некоторое количество патронов, рельсов и лбов. И ещё: следует помнить, что оружие - слишком деликатная вещь, чтобы измываться над ним постановкой самодеятельных сомнительных экспериментов.

Додатково один з моїх товаришів сказав ще таке (цитую):
... Про рельсовую войну я знаю давно. И даже знаю откуда она пошла - после В.О. войны во время восстановления ЖД применялся девайс для пробития дырок в рельсах для их соединения в колею (по две с каждого конца), что радикально ускоряло работу. Вот в нем и использовался патрон 7.62x39/54. Т.е. дури в патроне хватает. Но устройство выглядело как струбцина, одеваемая на рельсу сверху, и прижимавшееся к шейке рельса с двух сторон (вторая сторона в виде трубы с пяткой, чтобы рельсу не рвало). шейку продавливал специальный поршень. Устройству было пофигу, холостой патрон или с пулей.
P.S. И чего только совки не придумают, чтоб не сверлить дырки на заводе :).

Додано 18.05.2013: А народу все не йметься... :)))

неділя, 8 березня 2009 р.

В українській армії відроджують "партизанщину"?

Вчора зустрічався зі знайомим, котрий порівняно віднедавна працює в міськвійськкоматі.
Каже, що вперше за ХЗ скільки часу кинули військкоматам трохи бабла на відродження системи перепідготовки військовослужбовців запасу. Джерело бабла однозначно пояснює тим (це його оціночне судження), що в фінансову систему недавно вкинули свіжонадруковані мільярди гривень.
Я із захватом сприйняв його пропозицію, щоби мене "забрили" на ці курси партизанів. Тільки попросив узгодити зі мною час, бо:
  • слід ще на роботі домовитись, щоби мої поточні проекти не постраждали і щоби я не втратив в досить немалій зарплаті;
  • неохота зараз місити болото :). Зачекаю доки підсохне земля.
Орієнтовний термін цих курсів за словами знайомого - до двох тижнів.
Військкомат, за словами знайомого, також має свій інтерес. Їм слід "поставити галочку" про проведені заходи, а в їхньому розпорядженні нема кандидатур на командні офіцерські посади (типу, слідкувати, щоби алконавти ніяку НП не влаштували і не застрілили/підрізали кого-небудь по п"яні :sol:). А всі "достойні" вже давно "при справах"/в бізнесі. То я для них немов чарівна "паличка-виручалочка" був би :sol: :hot:.

Далі. В мене військова спеціалізація "командир підрозділу зенітної артилерії малого калібру" (старий як світ комплекс С-60). Я в тому ні бельмеса не шарю, бо то була військова кафедра в універі, а термінову службу я проходив механіком-водієм Т-55/62/72/etc (в цьому напрямку я шарю дуже добре - 1-й клас мав. Старший мех.-водій роти, командирський танк мав в підпорядкуванні - хто був той знає :) ). Знайомий мене заспокоїв в тому плані (і до моєї радості), що курси партизанів орієнтовані виключно на мотострілецький напрям. Тобто передбачається багато польових занять на полігоні по тактиці дій мотопіхоти та ще й зі стрільбою :gun:. Це мене дуже радує, бо давно хотів освіжити в пам"яті/навчитися цьому. Особливо беручи до уваги нинішній час...

Ще одна інфа: в Закарпатській області від бажаючих "попартизанити" нема відбою! При потребі біля 500 чоловік зголосилося більше 2000! :sol:
Знайомий пояснює це тим, що там багато безробітних практично не мають засобів до існування, а тут мало того, що "партизанів" мають забезпечити якимись харчами, так ще й ніби-то по 500 гривень за 2 тижні заплатять :).

Так що я із превеликим задоволенням зсередини побачу що воно таке є, і опишу свої враження. Ну і спробую подружитися з відповідним військовим людом (див. передостанній, 9-й, пункт нижченаведеного посилання) :). Особливо в світлі давно висловлюваної особистої думки щодо того, що боєздатної армії в Україні, на жаль, нема. Виходячи з цього факту я віддавна є переконаним симпатиком "швейцарської моделі" збройних сил (останній в цьому плані мій допис був тут).

Огляд ПЗ Sun Java Communication Suite (JCS)

Деякий час тому почав крутити ПЗ Sun Java Communication Suite (JCS). Вже писав кілька слів про це минулого місяця. І, скажу я вам, мені, як колишньому Unix'оїду дуже воно сподобалось. Надзвичайно потужний та гнучкий софт для колаборативної роботи. По ідеї, своїм функціоналом воно повністю замінює MS Exchange Server + має купу додаткових можливостей. І що головне - (умовно) "на шару" :). Тобто, для своїх приватних потреб його можна використовувати безплатно (на відміну від того ж MS Exchange Server). Для комерційного використання Sun JCS передбачена певна система ліцензування, але все-одно вартість ліцензій в рази менше, ніж у MS Exchange Server. Ну і додаткова спеціальна система знижок передбачена для освітніх та державних закладів.
Нижче подаю короткий огляд цього сімейства (зібрав по шматках різнорідну інформацію від вендора і для зручності видав у вигляді єдиного документу).
Будуть якісь запитання - you are welcome. Бо я наінсталював JCS і трохи покрутив у себе вдома (роль лаби в мене відігравала Ultra-10 з Sparc Solaris 10 U6 (10/08) з патчкластером Jan-2009, наінстальована там остання версія Sun JCS та ноут з WinXP SP3).
Отже,
---------------------------------------
Обзор инфраструктурного ПО Sun Java Communications Suite (JCS)

Содержание
1. Место JCS в общей архитектуре BI-платформы (Business Intelligence) Sun Microsystem
2. Общий состав Sun JCS
2.1. Sun Java System Calendar Server
2.2. Sun Java System Messaging Server
2.3. Sun Java System Instant Messaging
2.4. Sun Java System Connector for Microsoft Outlook
2.5. Sun Java System Communications Sync
2.6. Sun Java System Communications Express
2.7. Sun Convergence
2.8. Sun Java Mobile Communications


1. Место JCS в интеграционной структуре BI-платформы (Business Intelligence) Sun Microsystem
Место JCS в интеграционной структуре BI-платформы (Business Intelligence) Sun Microsystem показано на рис.1.

Рис. 1. Полная BI-платформа, предлагаемая Sun Microsystems

На рис. 2 продемонстрирована взаимосвязь отдельных функциональных (программных) модулей BI-платформы (Java Enterprise System) Sun Microsystem, предназначенная для обеспечения поддержки основных бизнес-приложений: ERP, CRM и других B2B-приложений. Отметим, что на рис.2 собственно к JCS относятся модули Mobile Access, Calendar, Instant Messaging и Message Server. Остальные функциональные модули, входящие в состав JCS (см. раздел 2), на рис. 2 не фигурируют.

Рис. 2. Общая инфраструктурная схема взаимосвязей программных решений Sun Microsystems

В дальнейшем в данном документе будут рассматриваться только вопросы, имеющие отношение к JCS (блок «Communications Suite» из рис. 1).

2. Общий состав Sun JCS
Программный комплекс Sun Java Communications Suite входит в состав системы Solaris Enterprise System. Все желающие могут загрузить это инфраструктурное ПО и использовать его в личных целях бесплатно. Если же требуется гарантия и поддержка, корпорация Sun Microsystems предлагает приобрести лицензию и планы поддержки. Кроме того для ASP, планирующих использовать JCS в роли hosted-услуги для своих клиентов, также требуется приобретение лицензий.
Sun JCS обеспечивает крупным организациям, ASPs (Application Service Providers) и их клиентам безопасную, надежную доставку богатого набора коммуникационных и коллаборативных услуг - передачу сообщений, управление календарем, сотрудничество в реальном режиме времени, услуги регистрации и планирования при двукратно меньшей общей стоимости поддержки инфраструктуры по сравнению с альтернативными решениями.
Пользователи JCS могут общаться и сотрудничать посредством использования целого ряда услуг для увеличения производительности как их компаний-работодателей так и своих партнеров.
Для разработчиков данное ПО предоставляет расширяемую платформу на базе стандартов, а также высокую производительность, надежность и масштабируемость при низкой совокупной стоимости владения.

Основные сведения
  • Простая модель подписки
  • Самая низкая совокупная стоимость владения в расчете на одного пользователя среди всех ведущих поставщиков коммуникационных инфраструктур (по данным Radicati Group, 2005 год. К сожалению более свежих данных я не нашел)
  • Предоставляет расширяемую платформу для разработчиков приложений на базе стандартов, которая поддерживается широкой сетью независимых поставщиков программной продукции
  • Включает инструментальные средства разработки Sun Java Studio Creator и Sun Java Studio Enterprise
  • Обеспечивает безопасность передаваемых данных благодаря Sun Compliance и Content Management Solution
  • Sun Java System Calendar Server
  • Sun Java System Messaging Server
  • Sun Java System Instant Messaging
  • Sun Java System Connector for Microsoft Outlook
  • Sun Java System Communications Sync
  • Sun Java System Communications Express
  • Sun Convergence
  • Sun Java Mobile Communications
2.1. Sun Java System Calendar Server
ПО Sun Java System Calendar Server (ранее назывался iPlanet Calendar Server) предназначено для управления расписаниями, коллективного использования ресурсов и планирования мероприятий и встреч. Благодаря интуитивно-понятному Web-интерфейсу конечный пользователь может получить доступ к своему календарю в любое время, из любого места с использованием любого устройства с поддержкой Web. Кроме того, пользователи и администраторы имеют возможность настройки продукта в соответствии со своими потребностями. Клиенты как на корпоративном рынке, так и на рынке поставщиков услуг используют сервер календаря Sun Java System Calendar Server совместно с сервером сообщений Sun Java System Messaging Server, предлагая своим пользователям полнофункциональную среду коммуникаций и совместной работы.

Основные возможности и преимущества


Поддерживаемые платформы:
  • Sun comparable workstation or server (SPARC or x86 that runs Solaris OS or Red Hat Enterprise Linux)
Системные требования:
  • 128 MB of RAM minimum for evaluation; 1 GB of RAM for production systems
  • Disk Space: 500 MB minimum; 1 GB recommended
Поддержка ОС:
  • Solaris 10 OS for SPARC, x86, and x64 platforms, including Zones support
  • Solaris 9 OS for SPARC and x86 platforms
  • Red Hat Enterprise Linux AS/ES 3 and 4
Более детальную информацию можно узнать на сайте производителя.

2.2. Sun Java System Messaging Server
ПО Sun Java System Messaging Server (ранее iPlanet Messaging Server) выполняет роль централизованного пункта для обмена информацией посредством передачи и получения сообщений. Данный продукт предназначен для телекоммуникационных поставщиков, поставщиков услуг и предприятий, предлагающих возможности передачи сообщений своим работникам, партнерам и клиентам. Сервер сообщений Sun Java System Messaging Server предоставляет платформу передачи сообщений на базе Web, способную обслуживать десятки миллионов пользователей, и поддерживает различные дифференцированные дополнительные услуги, включая аутсорсинг, беспроводный доступ и унифицированные услуги передачи сообщений.

Основные возможности и преимущества


Поддерживаемые платформы:
  • Sun comparable workstation or server (SPARC or x86 that runs Solaris OS or Red Hat Enterprise Linux)
Системные требования:
  • Memory: 1 GB minimum
  • Disk Space: Approximately 1 GB (to support product binaries and a minimum Message Store) plus adequate file space for user mailboxes (Message Store), database, log files, and message queue directory
Поддержка ОС:
  • Solaris 10 OS for SPARC, x86, and x64 platforms, including Zones supportSolaris 9 OS for SPARC
  • x86 platforms Red Hat Enterprise Linux AS/ES 3 and 4
Более детальную информацию можно узнать на сайте производителя.

2.3. Sun Java System Instant Messaging
ПО Sun Java System Instant Messaging выполняет роль масштабируемой и надежной Java-платформы (клиент и сервер) для обеспечения безопасной real-time передачи сообщений и управления функционалом присутствия (presence management).

Основные возможности и преимущества



Системные требования:
  • Server Deployments: Java 2 Runtime Environment, Standard Edition 1.5 (or later)
  • Client Deployments on All Systems: Java 2 Runtime Environment, Standard Edition 1.5 (or later)
  • Microsoft Windows Client Deployments Only: Java 2 Runtime Environment, Standard Edition 1.5 (or later)
  • Server Disk Space: 300 MB, plus 5 KB per user
  • Memory: 256 MB minimum
Поддержка ОС

Серверные OC:
  • Solaris 10 OS for SPARC, x86, and x64 platforms, including Zones support
  • Solaris 9 OS for SPARC and x86 platforms
  • Red Hat Enterprise Linux AS/ES 3 and 4
Клиентские ОС:
  • Sun Solaris 10 and 9 Operating Systems for SPARC platforms and Solaris 10 and 9 Operating Systems for x64/x86 platforms
  • Apple Mac OS 10.15 or later
  • Microsoft Windows 98, ME, NT (SP 6a), 2000, and XP
  • Red Hat Linux 7.2 or later
Более детальную информацию можно узнать на сайте производителя.

2.4. Sun Java System Connector for Microsoft Outlook
ПО Sun Java System Connector for Microsoft Outlook предназначено для предоставления возможности использования Microsoft Outlook for Windows в роли клиента вместе с ПО Sun Java System Messaging and Calendar Servers.

Основные возможности и преимущества



Поддержка ОС:
  • Microsoft Windows 2000 (SP3 or higher), Windows XP (SP1 or higher), Windows 2003 Terminal Server, and Windows Vista
Поддержка приложений:
  • Supports Microsoft Outlook 2003 and 2007
Более детальную информацию можно узнать на сайте производителя.

2.5. Sun Java System Communications Sync
ПО Sun Java System Communications Sync предназначено для синхронизации данных с Sun Java System Calendar Server и Address Book Server на широком диапазоне устройств и клиентов Calendar Server’a, обеспечивая доступность данные о событиях, задачах и контактах где угодно и когда угодно – даже при отсутствии доступа к сети Интернет.

Основные возможности и преимущества


Базовые требования:
  • Доступ к Sun Java System Calendar Server’у (не требуется для инсталляции, но нужен для синхронизации событий и заданий с Calendar Server’ом)
  • Доступ к Address Book Server’у (не требуется для инсталляции, но нужен для синхронизации событий и заданий с Address Book Server’ом)
Требования к PC:
  • CPU Pentium, или новее
  • Оперативная память: 16 MB минимум; рекомендовано 32 MB
  • Свободное место на HDD: 20MB
  • Операционная система: Microsoft Windows XP SP2, Windows 2000 SP4
PIM-требования:
  • Palm-устройства требуют HotSync Manager (Versions 4.1.0 and 6.0.1)
  • Pocket PC устройства требуют Microsoft Active Sync (Versions 3.1 and 3.5)
  • Windows Mobile 5.0 устройства требуют Microsoft Active Sync version, поставляемую с устройством
Более детальную информацию можно узнать на сайте производителя.

2.6. Sun Java System Communications Express
ПО Sun Java System Communications Express является Web-клиентом для ПО Sun Java Communications Suite, позволяя доступ через web-браузер для почты, календаря и управления заданиями.

Основные возможности и преимущества



Более детальную информацию можно узнать на сайте производителя.

2.7. Sun Convergence
ПО Sun Convergence представляет собой мощный AJAX Web-клиент для Java Communication Suite и предназначено для обеспечения широкого спектра смешанных услуг на основе объединения услуг почты, календаря, управления заданиями, контактами, присутствием, короткими сообщениями и других Web-услуг.

Основные возможности и преимущества



Более детальную информацию можно узнать на сайте производителя.

2.8. Sun Java Mobile Communications
ПО Sun Java Mobile Communications предназначено для поддержки синхронизации данных календаря и контактной информации между различными мобильными устройствами через беспроводные каналы связи.

Основные возможности и преимущества


Поддерживаемые платформы:
  • Solaris 9 and 10 on SPARC, x86 or x64 platforms
  • Red Hat Enterprise Linux Advanced Server 3, 4, 32- or 64-bit
  • Sun Applications Server 9.1
  • Sun Java System Communications Suite 6
Поддержка ОС:
  • Solaris 10 Operating Systems (SPARC and x86 Platform Editions)
  • Solaris 9 Operating Systems (SPARC and x86 Platform Editions)
  • Red Hat Linux 4 Enterprise Server and Advanced Server
  • Red Hat Linux 3 Enterprise Server and Advanced Server
Поддержка устройств:
  • Palm OS для PDA и смартфонов
  • Microsoft Windows Mobile для Windows Pocket PCs и Windows смартфонов
  • SyncML-клиенты на мобильных устройствах
Более детальную информацию можно узнать на сайте производителя.

субота, 7 березня 2009 р.

Про дітей. Завдання батьків по розвитку своєї дитини.

Випадково натрапив на фахову рекомендацію по сабджу. Наведу її тут повністю (а-ну ж пропаде, не приведи Господь) і рекомендую ознайомитись зі всією гілкою (thread).

--------------------------------------------------------------
В міру прочитання гілки хотілося написати про одне, друге, десяте, про філософське (професійно ;) ) і практичне.

Але, дочитавши до кінця, вирішила лише трошки звернути увагу батьків та майбутніх батьків на таке:

1. Обдаровану дитину треба народити.

2. Обдарування проявляються досить рано. Зокрема, це стосується дослідницьких здібностей. Дитина має бути не просто допитлива, а прагнути досягти/створити щось позитивне й потрібне. Навіть ранні ігри така дитина будує відповідно. Інтереси такої дитини не затримуються на всякій попсі.

3. Обдарування дитини батькам варто підтримувати (для цього потрібні більше навіть не гроші, а час та зусилля - для того, щоб допомогти додати/виробити/розвинути дитині до її обдарувань - цілеспрямованість, волю, працездатність), і не нав"язувати того, що суперечить обдаруванням (не намагатися спрямовувати на інші види діяльності в майбутньому, які потребують інших здібностей). Обдарована дитина має цінувати свої обдарування, те, на що вони спрямовуються (в т.ч. майбутній фах та роботу) більше, ніж винагороду за них. Те, чим займатися (можливість самореалізації, кайф від діяльності - базова цінність), має бути дорожчим за те, в яких обставинах. Хоч, як відомо, ще античні філософи, бува, доводили, що при бажанні вони можуть швидко та нєхіло заробити в чесний спосіб :)

4. Ще завдання батьків обдарованої дитини - допомагати зберігти їй здоров"я (зір та спину зокрема) та допомогти знайти відповідне товариство (як їй подібних, так і інакших хороших однолітків, чиї подібні та інакші здібності мають допомогти переконати дитину, що вона не пуп землі)

5. Не забувати доручати обдарованій дитині звичайні домашні обов"язки, та не жертвуйте заради розвитку її здібностей всім та всіма іншими в родині - інакше ризикуєте виховати обдарованого монстра

6. До віку шкільного випуску обдарована дитина вже встигає не лише обрати ВНЗ (або хоча б напрямок) та уявляти, в якому місці (сфері) після зможе працювати, але й проявити свої обдарування в тій чи іншій конкретній справі (винаходи, твори, статті і т.д.)

7. Покажіть дитину фахівцям відповідного її обдаруванню напрямку - хай людина збоку фахово оцінить можливості та здібності дитини.

Ось сайт Малої Академії Наук http://www.man.gov.ua/index.php Хто може, познайомте з МАН в регіонах тих батьків/дітей, які не знають про нього. Формально з будь-якої школи можна співпрацювати з МАН заочно (хоч не скрізь практично можливо, бо вчитель має стати науковим керівником дитини)
---------------------------------------

План дій Громадян України в умовах загрози виживанню їх самих та України

Я тут, виходячи з власного розуміння та життєвого досвіду, трохи накидав драфт попереднього елементарного плану дій громадян на випадок повної ж..., соррі, анархії, або зовнішньої агресії. Це лише, підкреслюю, попередні дії, спрямовані на дві речі:
  1. убезпечити свої сім'ї, рідних та близьких
  2. сформувати місцеві оперативно-тактичні групи (про підготовку та подальші дії цих груп тут нічого не говориться. Це я далі спробую накидати і виставлю також для загального обговорення).
Грубо кажучи, цей текст - це спроба чітко, простими словами порекомендувати людям що в першу чергу слід їм робити і як діяти в умовах майбутньої ж..пи. Щоби вони не піддалися хаосу, не почали без толку метушитися і не посилювали загальний бардак. Цим вдасться зменшити орієнтовні людські втрати приблизно на 30-50% в порівнянні з абсолютно не підготовленими людьми.
Я спеціально в деталі не заглиблювався. Це вже має бути ініціатива самих груп та їх командирів, виходячи з місцевих умов та конкретної ситуації.

Погляньте, будь-ласка, і покритикуйте/поправте мене.
-------------------------------------------------------------------

1. Вже зараз необхідно формувати групи по 6-10 і більше (але не варто більше 15-20. Краще тоді розбитися на кілька груп) надійних, прекрасно знайомих між собою родичів, близьких та друзів. Але в жодному випадку не невідомих, чи погано знайомих один одному людей!
Відповідальність та контроль покладається на ініціаторів створення групи.

2. Провести збори групи, на яких обрати авторитетного «командира» групи і його «заступника». Вибори командирів проводяться консенсусом всіх членів групи на основі професійних та людських якостей кандидатів. В подальшому на командирів лягає обов’язок подальшої координації дій всіх членів своєї групи і міжгрупових зв’язків.
Відповідальність та контроль покладається на всіх членів групи.

3. Всі члени групи надалі зобов’язані категорично і вчасно виконувати всі накази своїх командирів (це не значить, що командир – самодур. Він може і навіть зобов’язаний попередньо брати до уваги думку всіх членів групи. Проте його слово – останнє, вирішальне і подальшому обговоренню не підлягає).

4. Кожному члену групи вже зараз точно знати що робити (погодинний особистий план) в перші три доби після часу «Ч» , щоби не посилювати загальний хаос і «не попасти під ноги/роздачу шаленому натовпу». Наприклад, кожному члену групи відводиться 1-2 доби на:
4.1. Збір самих необхідних та цінних речей і переміщення (індивідуально, або в складі своєї групи) своїх сімей/рідних/близьких в безпечне місце (до родичів в далекому селі, за кордон і т.п.). Перед цим вже мати продуманий список речей і точно знати місце передислокації родини (завчасу домовитись з господарями)
4.2. Домовленість з членами сімей про види та періодичність зв’язку на випадок відмови мобільного та фіксованого зв’язку
4.3. «Консервацію» власних домівок (перекрити воду, газ, електрику, щільно закрити всі двері та вікна)
4.4. Після цього взяти все необхідне (див. наступні пункти), самостійно відбути на основну, чи запасну базу (місце зустрічі членів групи) і доповісти командирам групи про своє прибуття
Відповідальність та контроль покладається на індивідуального члена групи.

5. Кожному членові групи мати напоготові (для негайного пакування в рюкзак) індивідуальний набір для виживання та групових оперативно-тактичних дій:
  • рюкзак, або речовий мішок
  • сухпай на 3 доби
  • запальничка, сірники (в водонепроникній упаковці)
  • запасний комплект одягу та взуття, рукавиці
  • туалетні прилади, дзеркальце
  • індивідуальна аптечка (бинти, вата, йод, жгут, активоване вугілля, обезболююче, жаропонижаюче, антибіотики, серцеві препарати, спирт)
  • документи
  • міцна мотузка, ніж, шило, голка з ниткою
  • ложка, миска, кружка
  • мисливська та інша зброя і набої до неї
Відповідальність та контроль покладається на індивідуального члена групи.

6. Вкрай бажано на кожну групу мати:
  • лікаря відповідної спеціалізації (ще краще досвідченого фельдшера – вони універсальні)
  • вантажні автомобілі, або позашляховики в кількості, достатній для перевезення групи (із запасом пального)
  • 1-2 компаси та 1-2 біноклі
  • 2 комплекти топографічних карт передбачуваного місця оперативних дій
  • 2 лопати
  • 2 сокири
  • 2 двохручні пилки
  • напилок та/або рашпіль
Відповідальність та контроль покладається на командира групи та/або його заступника.

7. Визначити та довести до відома кожного члена групи місце (базу) та час оперативного збору групи. Мати кілька запасних місць збору, про які мають знати всі члени групи, і ніхто крім них.
Відповідальність та контроль покладається на командира групи та/або його заступника.

8. Домовитись про види та періодичність зв’язку всередині групи на випадок відмови/відключення мобільного та фіксованого зв’язку (хто кого повідомляє «по ланцюжку», або через кур'єра).
Відповідальність та контроль покладається на командира групи та/або його заступника.

9. Вкрай бажано командирам груп, не розкриваючи їх кількість та склад, попередньо навести тісні знайомства з патріотично налаштованими службовцями (керівництвом) місцевих військових частин та/або силових структур та узгодити з ними можливі спільні дії (та можливу допомогу в матеріально-технічному забезпеченні), спрямовані на захист життя населення, підтримання порядку та територіальної цілісності України

Примітка: про конституційний лад та нинішню владу спеціально нічого не говориться. Інакше доведеться виконувати накази ставлеників нинішньої олігархії і отримаємо «Майдан-2». Сподіваємось та покладаємось виключно на себе та свої сили.

Відповідальність та контроль покладається на командира групи та/або його заступника.

Головна мета всіх цих попередніх заходів:
1. Максимально убезпечити сім’ю, рідних та близьких кожного члена групи від можливого негативного впливу зовнішньої ситуації
2. Мати сформовану і максимально можливо забезпечену оперативно-тактичну групу, готову до подальших дій, виходячи з будь-якого розвитку ситуації. Мова йде про:
  • захист життя місцевого населення
  • збереження правопорядку на підконтрольних територіях
  • збереження територіальної цілісності України

Примітка:
час «Ч» характеризується або повним паралічом влади, котрий супроводжується рівнем «важкого» криміналу (вбивства, грабежі, мародерство), який вже просто унеможливлює усталене мирне життя пересічного громадянина, або актом зовнішньої агресії.

середа, 4 березня 2009 р.

Горбоконєг. Ггггггггггггггггггггг.

Деякі незвичайні шедеври запросто можуть внести митців в аннали історії. І не суть важливо якої саме історії.
Без сумніву таким прикладом може бути ось ця скульптура. Не знаю як вас, шановні читачі, але я півгодини не міг прийти до тями.
Якщо прочитати каменти, то один з дописувачів пише (цитую):
Автором Ярыжа является скульптор Максим Дикунов. Очевидно, в своем творении он решил обессмертить творение селекционеров-коневодов XVIII века – тяжеловоза-битюга. Порода "битюг" была выведена в имении графа Орлова в Воронежской губернии путем скрещивания крестьянских кобыл с голландскими и датскими производителями и названа по имени протекавшей близ имения реки. Они отличались мощью и величиной.
Однако у всех, кто наблюдает сие бронзовое чудо, возникает подозрение, что скульптор битюгов в глаза не видел, а ваял свой шедевр по описаниям, сделанным испуганной школьницей, единожды в жизни увидевшей это чудо природы. В зубах у жеребца – огрызок рельса, а хвост представляет собой жестоко купированный обрубок.
Ох... До цих пір просто рве на хом'яків!

вівторок, 3 березня 2009 р.

Ггггггг. Для мене віршика написали.

Класний мен, такий собі Борис Влахко, присвятив мені (ну, в тому числі й мені) класнючого віршика :)
Типу привітання на День Народження в червні цього року 8-)

Не думай, отмечая сорок пять,
Про вид потёртый свой и тонус слабый.
Ведь то, что ты «не ягодка опять» -
Лишь знак, что ты, как минимум, не баба!

И, значит, для полёта и мечты
Есть у тебя нехилая причина –
Ведь ежели, дружок, не баба ты,
То, может быть, ты всё-таки мужчина…

Щиро дякую, незнайомий друже Борисе, і всього тобі найкращого! :)))

понеділок, 2 березня 2009 р.

Поїздка на стрільбище

Вчора на стрільбище їздив з друзяками. Десь біля сотні патронів (картеч та "00") відстріляли з 3-х стволів на трьох. Точних моделей стволів не пам"ятаю, але всі були 12-го калібру:
  1. Мисливська рушниця "Беретта", напівавтомат
  2. Мисливська рушниця (якийсь "німець", запам"яталась титановими металічними частинами, легенька - атас!), напівавтомат
  3. Мосберг "Маверік", помпа
Вирішив для охорони свого домашнього периметру взяти помпу (деякі друзі "чиста поприколу" порадили ще подумати про розтяжки :)). Аргументом виявились жахливі діри в пластмасовій каністрі (одна з наших мішеней) в порівнянні з іншими стволами. На відстані до 10-15 метрів - це найсправжнісінька "смерть председателя"! :). Не воскресне - це вже гарантовано. Ну і сам загрозливий вигляд та звук досилання патрона в патронник запросто може втримати потенційного гопа від, гм.., недостойного вчинку :).
Ще трохи коливаюсь між Мосбергом-500 та Ремінгтоном-870 (справжня зброя джедая нах 8-)). Побачимо... Бо на останній ще слід трохи бабла підназбирати.

Як сказав один мій знайомий Макс: "В цій країні в нинішній час пара стволів та кілька цинків патронів точно не будуть лишніми" :)