пʼятниця, 26 лютого 2010 р.

Про конкурентну розвідку та лапання інсайдерів-"редісок"

Товариш звернув увагу на вельми цікавий ресурс. Це ЖЖ в основному на тему конкурентної розвідки. Зокрема там наявні і інші посилання. Для затравки приведу шматок однієї історії звідти.
--------
Для Службы Безопасности: и кейс, и рассказ о специфическом софте
Кейс о том, как ловили и поймали инсайдера на предприятии. А также рассказ о программах, работающих скрытно от пользователя. И вопрос о том, в каких пределах это законно, а когда - уже "за гранью".
Все это - в блоге tov_nachoperot - в посте "Итак еще раз о шпиенском софте".
Вот фрагмент текста:
"Началось с поиска подобного решения. На предприятии появился «вредонос», который «сливал» на сторону «конфу». Как уличить? ПО почте, http, ftp, dropbox и аналогами — не передает. USB разрешен. Но выносит, причем чужую информацию — знаю точно.
Решение нашлось. Втираюсь в доверие и осуществляю типа «обмен фильмами» («дай скачать, а?») с USB носителя.
Теперь о решении.
Есть такая программулина Shadow Disk Copy (home url)
Это уникальнейшая программа, не имеющая полноценных аналогов. Вот шпион – всем шпионам шпион! Запускаете его на компьютере, и получаете копии всех дисков, которые кто-то и когда-то к нему подключал. Понятно, что все втихаря происходит. Программа маскируется под антивирусный сканер, вид которого вы задаете. Всем выводит фальшивое меню и такую же поддельную страницу About. Реальное доступно только вам. Как только подключится диск, сразу же начинается активная симуляция его сканирования. Причем...".
Полный текст - здесь.

середа, 24 лютого 2010 р.

Яка сильна стаття... Супер!

Сабдж. Аж сльози підступають...

Компанії, котрі випускають та продають генетично модифіковані продукти

Ось вони тут перераховані. Думаю, що це далеко не всі.

Гадаю, що саме в таких випадках і слід закликати в т.ч. і до збройного спротиву

Сьогодні, 24 лютого, учасники Всеукраїнського з'їзду народних громад з усіх областей України зберуться для вироблення спільної стратегії дій у відповідь на відміну Верховною Радою місцевих виборів 2010 року.
Тому у відповідь на "ох..нний" креатив кількох сотень осатанілих презервативів сабдж. Вірніше, не до спротиву, а захисту України від бандитської 5-ї колони.
Бо ст. 5-а Конституції України однозначно гласить, що "ніхто не може узурпувати державну владу" (а це рішення Верховної Зради саме і є чистісінькою узурпацією влади), а стаття 22-а, що "Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод".
І звідси логічно випливає, що обов"язком кожного законослухняного громадянина є будь-яким чином (навіть зі зброєю в руках) захистити конституційний лад від посягань на нього несамовитих "бєспрєдєльщиків".
Ось тут можна також ознайомитися в т.ч. і з юридичним коментарем до прийнятого п..растичного рішення.

Ієрархічна схема сучасного державного устрою України. Таки так :(.


Без слів.

пʼятниця, 19 лютого 2010 р.

Земельні ділянки на продаж в мальовничій місцевості Прикарпаття (Дністровський каньон)

Хороші знайомі попросили пропіарити сабдж. Місцевість, де знаходяться ділянки, рівновіддалена на 100-110 км від Чернівців, Тернополя та Івано-Франківська і розташована на території відомого Дністровського каньону, приблизно 2 км від села Берем'яни.
Відстань від ділянок до річки Дністер складає приблизно 600 метрів. Поруч є луг, ліс та досить високі пагорби (це ж Прикарпаття, тобто передгір'я Карпат). За словами місцевого люду фантастичними (за результатами) там є збирання грибів, ягід, а також рибалка і полювання.
Фактично згідно планів Берем'янської сільської ради там має бути котеджне (чи дачне) поселення. Значна частина новітніх власників вже проданих ділянок (це щодо потенційного сусідства) - працівники МНС України.
Ділянок, про які йдеться, на даний момент є 10 штук по 0,05 га (взагалі-то на плані я бачив, мабуть, штук із 100, але то вже від інших власників). Нинішній їх власник хоче за кожну 20,000 грн. Можна купляти і більше, ніж одну ділянку, але кожен окремий акт власності може бути максимум на 10 соток.
Нижче приводжу фотки місцевості (я просто взяв та й відсканив наданий мені проспект).
Ну і на завершення внизу приведено скан реального "свіжого" акту власності на одну з цих ділянок (щоби не було сумнівів, що це якесь шахрайство. Насправді все абсолютно законно). Я лише прізвище та назву вулиці нового власника прибрав.
По всіх додаткових питаннях прошу звертатися приватним e-mail'ом до мене (мій e-mail див. на самому початку CV). Я тоді дам контакт на нинішнього власника цих 10-ти ділянок.

четвер, 18 лютого 2010 р.

Скоропостижна та короткочасна поїздка в село Суськ

Спонтанно вирішили вранці сімейством здійснити сабдж. Провідати маму/бабусю/тещу (кому ким Любов Лаврентіївна доводиться :)) і побродити зимовою дниною над річкою Горинь (це особисто в мене така ідея виникла).
Приїхавши "танком" без проблем в село, я за півгодинки здійснив дрібний ремонт підвісної стелі у вітальні (там кілька декоративних дощечок відстало від основи. Слід було просто прибити їх цвяшками) і, взявши вудочку з "балдою" (це такий спеціальний свинцевий грузик з підв'язаними двома гачками приблизно 5-6 номеру. Використовується як мормишка) та фотокамеру, пішов в сторону річки.
Нічого не спіймав, звичайно. До берега через глибокий сніг пхатися не хотів, а з мосту ловити було погано з огляду на студений вітер, який своєю постійністю нагадував пасат :) . Волосінь зносило вітром так, що про жодне нормальне закидання і мови бути не могло. Ото й лишилося, що пройтися туди-сюди дорогою і зробити кілька фоток зимового пейзажу. Що й виношу на ваш суд (див. нижче).

А ще був свідком, як від берега відламався шматок криги десь із 8-10 кв.м.. Течія понесла його до першої ж загати, він там наткнувся на перепону і загальмував. Спочатку задня частина шматка під дією течії притопилася, а передня трохи піднялася. І, видно, лід вже був не дуже міцний, бо незабаром цей шматок розколовся на десяток дрібніших, які течія безперешкодно понесла далі по руслу.
"Крига скресла, панове! Крига скресла! Командувати парадом буду я!" /(С) Остап Сулейман Берта Марія Бендер-бей/ :)




Дві останні фотки до зимового пейзажу мають досить опосередковане відношення :). Але куди мені їх дівати? 8-)

вівторок, 16 лютого 2010 р.

Не можу не пропіарити статтю "Подорож в Чорнобиль"

Сабдж.
Сильно. Просто сильно.
Далі без слів.

(Крайній цинізм) Оригінальна думка стосовно ефективного методу боротьби з т.зв. "бляелітою"

Ось тут в своєму ЖЖ мужчина думку одну висловив. Вкрай цинічну (з точки зору святош та ханжів в білих рукавичках), і, можливо, навіть дехто скаже "терористичну". Однак, що б там не говорили, imho безперечно гідну для дискусій. То ж повторю її тут:
Никакой революционный террор не принесёт успеха, поскольку современный правящий класс (постсоветское пространство) представляет из себя сборище хищников, не имеющих никаких особенных представлений о солидарности, солидарной ответственности и т.п.: убьют одного - его место займёт (с радостью займёт!) другой, который будет делать то же самое.
Они рассматривают своё хищничество как жертву, подвиг, совершаемый ими для обеспечения будущего своих потомков.
Если же унитожать их потомков (невинных, разумеется! Ну а кто вообще виноват, если разобраться?), проживающих в заграницах, то результат, возможно, будет ненулевым.

понеділок, 15 лютого 2010 р.

Інформація про "зелений туризм" (сільське обійстя) в Прикарпатті

Ось тут людина поділилася враженнями відносно сабджу. Передрукую у себе (попередньо трохи поправивиши розділові знаки та загальну граматику), бо до цього часу давав лише інформацію про Рівненську область.
---
На майбутнє (можливо комусь знадобиться [відпочити - прим. моя] не лише на новий рік) - село Микуличин. Знаходиться між Яремчем - Ворохтою - Буковелем. Маршрутка в Буковель, 5 грн. ~20-25 хв, в Яремче так само, тільки в іншу сторону.
Приватна садиба з всіма зручностями, [гостям - прим. моя] здається другий поверх, на якому вітальня та дві кімнати на двох (можна з дітьми), на першому поверсі душ + туалет, в дворі колиба з каміном-мангалом, гори кругом, річка метрів 50. Господиня Марічка: 098-971-13-13, просить 40 грн. з людини за добу (не на Новий Рік!), + за окрему плату приготує що завгодно. Особисто був там два роки підряд - все гуд.
Додано 19.02.2010: інформація про цю садибу, котра називається "Квітуча долина", також є і в Інтернеті.

субота, 13 лютого 2010 р.

До архіву: відеосюжет на тему як спілкуватися з ДАІ. Вчимося всі!

Я вже якось зачіпав цю тему. І щойно натрапив на чудовий відеосюжет. Хє-хє-хє... На ловця і звір прибіг :))). Тобто "гаєць-вибєгаєць" натрапив на колишнього випускника юрфаку. Молодець водій! Просто молодець! Підтримую думку автора одного із каментів до відеосюжету, що цей відеосюжет необхідно записати на CD і видавати всім випускникам автошкіл.

пʼятниця, 12 лютого 2010 р.

УПА в поштових листівках

Випадково натрапив на досить цікаву сторінку. Таки да... Цікавий і практично невідомий загалу пласт культури.

понеділок, 8 лютого 2010 р.

Не можу вчергове не пропіарити унікальну природу Рівненського Полісся

Сабдж.
Про поліський трамвай "Кукушку" я вже писав. А нещодавно до цієї статті появився камент від людини з ніком seo-fighter, в котрому подається посилання на спеціалізований сайт, присвячений поліському туризму. Там і дійсно є багато корисної та цікавої інформації. Туристам та й взагалі людям, закоханим у природу, стопудово буде там про що почитати.

пʼятниця, 5 лютого 2010 р.

Ще одна "убойна" фраза :)))

Десь на форумах мікродискусія виникла:
- Раціональніше, мабуть, голосувати за Януковича. Бо якщо за Тимошенко, то за 5 років вона всіх так заї.е, що на тій хвилі ненависті занєх може вилізти в Президенти Янукович. І буде правити ще 5 років. А тому ми в гівні, а країна в руїні сидітимемо мінімум 10 років. Якщо ж зараз обрати Янека, то через 5 років Тімоха вже нікому не буде цікава.
- Нє. Краще за Тимошенко. Бо якщо вже зараз, в 60, Янукович безбожно тупить, то через 5 років він буде нікому нецікавим кінченим дауном.
- Фіг там. Згадай як Брєжнєв після інсульту перманентно грався в зомбі-треш-хоррор і всім було пох. Так само і Янукович буде. Ахулє - стабільність бл..

четвер, 4 лютого 2010 р.

Класну фразу почув :)

All of life’s problems can be solved with two things—duct tape and WD40. If it moves and it shouldn’t, you need duct tape. And if it doesn’t move and it should, you need WD40.
(Все жизненные проблемы можно решить с помощью двух вещей — скотча и WD40. Если что–то двигается, но двигаться оно не должно — используй скотч. Если не двигается, но двигаться оно обязано — используй WD40).
Фразу приписують американським байкерам :).

Увага - кидали! Не ведіться на подібні речі!

У відповідь на моє попереднє звернення прийшов сьогодні мені наступний лист:
------
from Центр Занятости
sender-time Sent at 7:09 AM (GMT+03:00). Current time there: 8:10 AM.
reply-to c-entr.autoreply@mail.ru
to Oleh Hrynchuk
date Thu, Feb 4, 2010 at 7:09 AM
subject Re: анкета для ООО "R-uchka" mailed-by mail.ru
Здравствуйте! Вас приветствует, ООО "R-uchka"!
Сборка шариковых ручек на дому по всей Украине и России.
Ведется постоянный набор людей собирающих ручки в домашних условиях...
Будем рады видеть Вас нашим сотрудником!
Всю необходимую информацию для получения работы, Вы можете найти, посетив наш сайт:
http://r-uchka.narod.ru/ - Раздел, условия работы! По вопросам трудоустройства пишите в отдел
кадров, E-mail: ruchk . a . kadry @ yandex . ru !
С Ув. Администрация, ООО" R-uchka"!
------
Я, було, думав, що моєму безробітному братові це могло б стати хоч якимсь підробітком. Але вирішив пошукати відклики в Інтернеті про цих "комерсантів". І ось що нарив :). Була й інша інформація такого ж гатунку, але вистачить і одного прикладу. До речі, на українських сайтах, присвячених пошукам роботи (типу job.ua, ukrjob.ua, job.ukr.net, job.bigmir.net), від оголошень з цієї лавки (правда, під різними іпостасями) аж в очах рябить!
Думаю тепер - написати про цих ахтунгів в мєнтуру, чи дохлий номер (нафіга мєнтурі всякою фігнею собі голову забивати... Вона давним-давно вже "нас не береже", а "рєшає" якісь свої питання)?
Народ, не ведіться на подібні речі! Або принаймі перевіряйте інформацію в Інтернеті. Шукайте відгуки, аналізуйте...
------
(Додано 05.02.2010 о 10:15 ЕЕТ)
Зверніть уваги на каменти до цього запису. Там я вислювлюю думку, що в Інеті реально нема пропозицій по роботі вдома. Але мені Влад звернув увагу на те, що слід чітко заявити, що це мається наувазі некваліфікована робота (типу збирання ручок, чи передрук текстів)! А реальні та чесні пропозиції для таких занять як веб-дизайн, програмування, кваліфікований переклад,
професійне написання статей і т.п. звичайно можна знайти! Тут я не сперечаюсь ні разу.

середа, 3 лютого 2010 р.

«The Telco Revenue Assurance Handbook» by Rob Mattison. Частина друга.

Зібрався нарешті з силами і викладую другу частину тезисного перекладу книги Роба Маттісона. З першою частиною можна ознайомитись тут. Отже,
---
Содержание (продолжение)
3 Глава 3. RA-цели и подходы
3.1 Цели управления гарантированностью доходов
3.2 Управление утечками доходов
3.2.1 Проблемы и вызовы в управлении утечками доходов
3.2.2 Легче проигнорировать, чем что-то делать
3.2.3 Подходы к управлению утечками доходов
3.3 Управление рисками
3.3.1 Проблемы и вызовы в управлении рисками
3.3.2 Как достичь лучшего понимания рисков за меньшие деньги (хитрый трюк)
3.3.3 Подходы к управлению рисками
3.4 Предотвращение утечек доходов
3.4.1 Проблемы и вызовы в предотвращении утечек
3.4.1.1 Разработка новых продуктов
3.4.1.2 Внедрение нового тарифного плана
3.4.1.3 Развертывание новой сетевой инфраструктуры
3.4.2 Подходы к предотвращению утечек

3 Глава 3. RA-цели и подходы
Поскольку тема управления гарантированностью доходов является очень обширной, то и разных мнений/подходов (в т.ч. взаимно исключающих) по данному вопросу есть множество.
Существует очень много вопросов, на которые нужно дать ответ перед тем как принять эффективное решение из области RA-управления. И одним из важных моментов является четкая постановка цели: что именно мы хотим получить на выходе.

3.1 Цели управления гарантированностью доходов
Хотя, как уже говорилось, тема RA очень объемна, но главная деятельность в этой предметной области сосредоточена на следующих категориях и целях:
Управление утечкой доходов
Анализ подозрительных ситуаций, связанных с возможной утечкой доходов, определение степени рисков и их корневых причин
Определение соответствующих угроз, вызванных локализованной утечкой доходов
Устранение места локализованной утечки доходов с помощью наиболее оптимальных действий
Управление рисками
Предоставление гарантий отсутствия утечки доходов в конкретной области
Определение вероятности наличия утечки доходов в конкретной области
Максимально быстрая идентификация ситуаций потенциальной утечки доходов с целью эффективной эскалации этих проблем группе, занимающейся управлением утечкой доходов, для видения полной картины и понимания что где происходит
Предотвращение утечки доходов
Заблаговременное определение областей, в которых есть риск возникновения в будущем утечки доходов и принятие необходимых мер для предотвращения такого развития событий.
Принимая во внимание три вышеописанные множества различных целей легко увидеть, что существует множество различных способов их разрешения.

3.2 Управление утечками доходов
Представьте себе ситуацию, когда вы вдруг либо обнаружили утечку доходов, либо на 100% уверены, что она имеет место там быть. Ваши действия?
Наверняка они зависят по крайней мере от того, насколько эта утечка серьезная и от вашей текущей загруженности другими делами. Например, если утечка доходов несущественна, или вы сильно загружены другими важными делами, то скорей всего вы просто проигнорируете данную проблему и понадеетесь про себя, что она как-нибудь разрешится сама по себе :). Но если утечка серьезная, или связана с какой-либо жизненно важной проблемной областью, вы наверняка попытаетесь немедленно предпринять какие-то соответствующие данной ситуации действия. И скорей всего одним из первых таких действий будет поиск соответствующего профессионала (эксперта), обладающего необходимыми знаниями и опытом в разрешении проблем подобного рода.

3.2.1 Проблемы и вызовы в управлении утечками доходов
Наибольшей проблемой в устранении утечек доходов (если не принимать во внимание очевидный факт сложности самой проблемы: ее обнаружения, оценки и проч..) является, как правило, полное отсутствие в организации «специально обученных людей», являющихся специалистами по проблеме устранения утечек.
Поскольку утечки могут происходить в любом месте цепочки управления доходами, и, как правило (согласно законам Паркинсона :)), они обнаруживаются либо не вовремя, либо в неподходящих ситуациях, то большинство организаций даже и не пытается заморачиваться формальным определением зон ответственности своего персонала за управление утечками доходов. Обычно при обнаружении утечки руководство организации хватает первого попавшегося под руку сотрудника и обязывает его «разобраться, устранить и доложить». Если количество мест утечек и сумма потерянных доходов сравнительно незначительны такой подход борьбы с утечками вполне применим. В противном случае (постоянный рост мест утечек и сумм потерь доходов) он становится все менее и менее эффективным.

3.2.2 Легче проигнорировать, чем что-то делать
Такая политика невмешательства в область управления утечками приводит к иному взаимосвязанному риску, а именно: утечки предприятием официально не признаются. А следовательно руководством и не выделяются средства и ресурсы для борьбы с ними.
Указанные две проблемы, усугубленные трудозатратностью борьбы с утечками и тем, что эта борьба чаще всего вменяется персоналу дополнительно к их обычным служебным обязанностям, означают, что существует очень большая вероятность того, что многие даже обнаруженные утечки будут попросту игнорироваться.
Тенденция игнорирования небольших, или «запутанных» (сложных для разбирательства) утечек прямо приводит к рискам иного, более серьезного масштаба. Часто можно было бы избежать больших проблем, связанных с утечками, если бы вовремя обратить внимание на сигналы раннего их предупреждения. Политика невмешательства в область управления утечками также полностью исключает возможность организации, или приоритезации обработки ситуаций, связанных с утечкой доходов. Например, реально опасные места утечки могут быть напрочь проигнорированы, а мелким уделены непропорционально большие внимание и средства.
Существуют также побочные эффекты политики невмешательства в область управления утечками:
Неэффективное и нерациональное распределение ресурсов
Риски, связанные с отсутствием возможности предотвращения серьезных утечек
Неизвестное количество неучтенных утечек
Повышенный риск значительных потерь доходов
Эти опасности и риски в конечном итоге привели руководство к пониманию того, что проблеме утечки доходов следует противопоставить более серьезный подход, выделив эту область в отдельную формальную дисциплину.

3.2.3 Подходы к управлению утечками доходов
Управление утечками доходов включает в себя две основные функции:
1. Исследование: выяснить, откуда происходит утечка
2. Исправление: устранение корневой причины (root cause) утечки
Для любого телко-оператора существует целый ряд четких альтернатив для управления утечками и эффективного выполнения вышеупомянутых функций. А именно:
Вышерассмотренный подход невмешательства в область управления утечками. При этом проблемы с утечкой доходов руководством оператора решаются по мере их поступления, делегируя их персоналу на нерегулярной основе (см. выше).
Проектный подход к управлению утечками. Часто при возникновении ситуаций, связанных с большими, или «сложнозапутанными» утечками доходов, руководство оператора требует выделить решение данной проблемы в отдельный проект. Данный проект может носить как характер внутреннего (исполняемым персоналом предприятия), так и внешнего (исполняемым внешними консультантами).
Подход к управлению утечками на основе постоянных команд по борьбе с утечками доходов. Здесь имеется ввиду ситуация, когда возникает много мест утечек доходов (обычно у действительно крупных операторов), и руководство предприятия может пойти настольно далеко, что решит создать отдельную команду (или комитет) по управлению утечками. Как правило группы такого рода работают на основе частичной занятости (part time) и состоят из профессионалов из разных областей бизнеса (финансовые аналитики, эксплуатационщики, специалисты по моделированию бизнес-процессов и проч.).
Отдельные организации, занимающиеся проблемой утечки доходов. В конечном итоге, когда проблема с утечками в оператора выглядит действительно серьезной и руководство готово принимать по этому вопросу кардинальные решения, то приказом по предприятию может быть создан целый департамент по борьбе с утечками доходов. Иногда подразделение по управлению утечками доходов является частью департамента по гарантированию доходов, а иногда оно принадлежит ИТ-отделу, бухгалтерии, или какому-либо другому более крупному подразделению.
Управление утечками доходов как правило осуществлялось на основе изучения результатов различных исследований и применении различных техник коррекции (устранения) проблем, связанных с утечками доходов. Эти техники (или методы) охватывают все виды деятельности и процессы, необходимые для выявления корневых причин утечки доходов.

3.3 Управление рисками
Борьба с утечками доходов является наиболее очевидной миссией области гарантирования доходов, но далеко не самой обширной. Большинство руководителей телко-операторов предполагают, что никаких серьезных проблем, связанных с утечками доходов, не существует, а значит и не о чем беспокоиться. Более важным фактором для руководителей является гарантия того, что все звенья цепочки управления доходами находятся под постоянным наблюдением и мониторингом. Руководство также желает быть уверенным в том, что при возникновении любого симптома утечки доходов среди персонала предприятия немедленно найдутся ответственные за ее устранение.
Большая часть расходов на обеспечение гарантированности доходов лежит именно в области управления рисками утечек. Управление рисками существляется достаточно просто путем создания и анализа огромного количества различных отчетов. Эти отчеты предоставляют аналитикам или управленцам гарантии того, что все делается правильно.
Управление рисками производится путем создания и анализа рабочих отчетов, отчетов о результатах мониторинга и аудиторских проверок.

3.3.1 Проблемы и вызовы в управлении рисками
Наиболее сложной задачей в области управления рисками является определение необходимого размера инвестиций в дело оценки рисков.
На самом деле существует только один способ оценки рисков утечки доходов. И заключается он в анализе отчетов, созданных в различных точках цепочки управления доходами.
Очевидно, что чем больше отчетов предоставляется руководству для анализа, и чем эти отчеты информативнее (содержат более обширную и более достоверную информацию), тем ниже риск необнаруженной утечки доходов. С другой стороны, создание массы всеобъемлющих отчетов может оказаться непомерно дорогим удовольствием. К тому же и малоинформативным с точки зрения ежедневного их анализа.
Поскольку большинство операций, имеющих отношение к управлению доходами, обычно выполняется без каких-либо ошибок и проблем, то большая сумма инвестиций в решение задач управления рисками может быть истрачена быстро и незаметно. И на первый взгляд кажется, что все функции управления рисками сводятся к простому оформлению ежедневных отчетов, что, дескать, «все идет нормально».
Особенно наглядно эта проблема заметна если посмотреть на природу отчетов большинства организаций, выдаваемых «на-гора» соответствующими процессами из области управления цепочкой доходов. Как правило здесь наблюдаются три различные формы отчетов:
1. Множество отчетов, предоставляющих реально полезную и своевременную информацию касательно оценки рисков
2. Другое множество отчетов, предоставляющих огромное количество информации крайне сомнительной ценности
3. Третье множество отчетов, которые вообще никто никогда даже не просматривает
Откуда же берутся (откуда поступают) все эти отчеты? Особенно ненужные.
Представляется весьма вероятным, что когда в прошлом в цепочке управления доходами обнаружилась какая-то небольшая проблема, связанная с гарантированностью доходов, то кто-то поручил кому-то создать систему (или, как минимум, серию отчетов), призванную решить этот вопрос.
В краткосрочной перспективе такая серия отчетов вполне возможно и вселила бы уверенность в менеджмент, что проблема, связанная с утечкой доходов, известна и решается. Однако с течением времени, после того как утечка была устранена и стало очевидно, что подобная ей утечка больше не возникнет (устранены условия и причины ее возникновения), эти отчеты становятся совершенно бесполезными. Получается, что телко-компании инвестируют миллионы долларов в создание отчетов, относящихся к области гарантированности доходов, многие из которых устаревают и становятся бесполезными в течении нескольких недель, или месяцев после своего создания. В принципе для любой организации с высоким уровнем исполнительской дисциплины отчеты, в свое время приобретшие статус регулярных, будут генерироваться вечно. Пока кто-нибудь не потратит неимоверное количество энергии, чтобы прекратить эту напрасную трату денег.

3.3.2 Как достичь лучшего понимания рисков за меньшие деньги (хитрый трюк)
Секрет хорошего риск менеджмента заключается в постижении наилучших, наиболее эффективных способов оценки возможных рисков утечки в цепочке управления доходами.
На самом деле оценка рисков может быть весьма сложным делом, поскольку источники утечки как правило возникают постоянно в новых местах. Эта проблема усугубляется еще и тем фактом, что методы обнаружения утечек все время усложняются.

3.3.3 Подходы к управлению рисками
Управление рисками осуществляется путем изучения отчетов и произведения аудиторских проверок. И вправду существует несколько различных видов генерируемых отчетов (двумя основными категориями являются мониторинговые отчеты и базовые отчеты). Как вы организовать их и запускать их имеет много общего с какой эффективностью при достаточно ваших операций гарантирования доходов запущен. От их организации и формирования во многом зависит эффективность всех процессов, направленных на гарантированность доходов (и наоборот :)).
Есть много способов, которые телекоммуникационные компании могут использовать для получения более качественной информации, относящейся к управлению рисками:
Изучение уже существующих отчетов
Создание новых отчетов из существующих систем
Создание новой системы отчетности для заполнения пробелов, которые не покрываются существующими отчетами
Перечисленные задачи можно выполнить несколькими способами, к которым могут принадлежать:
Вменение в обязанность сотрудникам смежных областей новых задач из области сохранности доходов
Наем новых сотрудников для выполнения ожидаемых задач
Инициация проекта (внутреннего, или внешнего) построения новых отчетов, или систем отчетов
Приобретение организацией специализированного программного обеспечения для повышения своей способности к оценке рисков

3.4 Предотвращение утечек доходов
Проактивный подход к гарантированности доходов, или предотвращению утечек лишь недавно начал считаться «законной» частью области гарантирования доходов. В то время как управление утечками связано с прекращением утечек, которые происходят прямо в настоящее время, а управление рисками связано с изучением причин и последствий ранее произошедших утечек (чтобы исключить их в будущем), предотвращение утечек рассматривает проблему утечек с точки зрения перспектив.

3.4.1 Проблемы и вызовы в предотвращении утечек
Наиболее значительной проблемой в деле предотвращения утечки является тот факт, что вы пытаетесь предсказать сегодня, что в будущем что-то пойдет не так. И даже если предсказание сбудется, то люди просто могут не оценить ценность всех превентивных действий по недопущению (или минимизации последствий) этой «будущей» утечки.
Целью механизмов предотвращения утечки является убеждение людей произвести некие надлежащие (правильные) действия с первой попытки. Во избежание проблем в будущем. Поскольку предметом внимания являются именно попытки устранения будущих проблем, то людям свойственно считать советы RA-профессионалов либо слишком консервативными, либо цены на их услуги - несуразными.
Данную проблему способны проиллюстрировать следующие примеры.

3.4.1.1 Разработка новых продуктов
Значительная доля проблем с гарантированностью доходов, с которыми сталкиваются многие телекоммуникационные компании, возникают тогда, когда группа разработчиков нового продукта не адекватно планирует генерацию доходов на этапе массового внедрения продукта. Не редкими для телекоммуникационных компаний являются случаи выпуска на рынок новых продуктов еще до понимания того как они будут биллиться. Характер проблем, возникающих в описанных случаях, должен быть очевидным.

3.4.1.2 Внедрение нового тарифного плана
Гораздо более распространенной, хотя и менее катастрофической, проблемой является внедрение и доведение к сведению пользовательских биллинговых систем новых тарифных планов без предварительной конфигурации (или поставки) соответствующего оборудования, призванного их обрабатывать. В результате клиенты будут наслаждаться бесплатными сервисами аж до момента устранения данной «ошибки».

3.4.1.3 Развертывание новой сетевой инфраструктуры
Менее очевидная, но столь же «меннингитная» ситуация может возникнуть, когда NOG (network operations group) запускает новую сетевую инфраструктуру. Возможности новой сети, которая была развернута без должного тестирования и интеграции с существующими OSS/BSS системами, могут стать причиной предоставления целого ряда услуг, за пользование которыми никогда не смогут быть выставлены счета.

3.4.2 Подходы к предотвращению утечек
Вопросы предотвращения утечек могут быть решены лишь на основе разработки специальных политик, [правил] аудитов или систем (именуемых системами синхронизации).
Усилия большинства организаций в плане предотвращения утечек доходов в лучшем случае минимальны. А большинство телекоммуникационных компаний вообще ничего не предпринимают в деле предотвращения утечек, предпочитая просто подождать, пока она произойдет, а уже затем как-то реагировать. Другие же организации вводят формальные процедуры, создают проактивные политики и системы с целью предотвращения таких инцидентов. Некоторые из наиболее общих подходов включают:
Ничего не делать и надеяться на лучшее - это наиболее распространенный подход.
Создание политик и систем синхронизации - эти системы пытаются предотвратить проблему утечки еще до ее возникновения, сообщив руководству, когда и где произойдет потенциальная утечка, если немедленно не будут приняты надлежащие меры.
Создание проактивных политик предотвращения утечек - этот подход может включать любое количество различных стратегий, способных гарантировать, что ущерб от утечки будет сведен к минимуму. Эти политики могут включать правила, например, о том когда и как должны активироваться клиентские аккаунты, как должны внедряться новые продукты, как разворачиваться новые сети и любые иные области, связанные с целостностью процесса управления доходами.
Создание проактивных аудиторских проверок по предотвращению утечек - в самых сложных случаях руководство может заказать аудит отдельных участков для того, чтобы убедиться, что там все в порядке, прежде чем озапустить эти участки в процесс производства.

Шикарна цитата про сучасні засади управління країною

Неможливо правити невинними людьми. Єдина сила, яку має уряд, це переслідування злочинців. Однак, коли злочинців недостатньо, треба їх створити. Стільки різних речей стають незаконними, що стає неможливо жити не порушивши закон.
Скачати саму книгу в онлайн-форматі можна тут.

IMHO абсолютно логічна та зрозуміла аргументація за "не підтримую жодного кандидата"

Оригінал знаходиться отут. Автор - юридичний радник відомого сайту "Майдан", кандидат юридичних наук Олександр Северин. Хресний батько купи добрих справ (це його левина доля заслуг в тому, що бляеліта практично припинила видавати укази та постанови під незаконним грифом "не для друку". Це саме він особисто закидав суди різних інстанцій позовами проти незаконних дій владних ахтунгів. І багато чого змінилося в кращу сторону саме завдяки його невтомній енергії та професійності), переконаний адепт розбудови в Україні громадянського супсільства і т.д., і т.п.. Отже,
---------------
Чужі-2

…treat those two impostors just the same
/(С) R.Kipling/
Винниченко казав […], що для створення України він вважає за необхідне, щоб по ній прокотилася хвиля большевизму […] Хіба можна було мені йти рука об руку з подібними людьми?
/(С) Павло Скоропадський, Спогади/
Обери новий шлях України
/(С) З агітаційного бігборду Ю.Тимошенко/
З завершенням наклацування свого попереднього тексту1 на тему цих нещасних безвибірних виборів я був вирішив, що сказав про них все. Проте, заздалегідь прикривши нав'язаний сором сущого в Україні політикуму майбутньою позначкою "не підтримую жодного" у бюлетені, і далі просторуючи широкими і несповідимими інтернетними шляхами, я мимохідь спостерігав і, так би мовити, наспостерігав ще кілька характеристичних дещиць.
Кожна з цих дещиць видається мені важливою. Не для напучування політично незайманих, можливо щойно прибулих з якихось віддалених благодатних закапелків, де не лише не знають сенсу слів "Тимошенко" і "Янукович", а і навіть не можуть вимовити. І не для переконування фанатів – най то буде во віки віків справою інших фанатів з протилежним знаком, амінь. А для незаангажованих - в якости антидоту від висококонцентрованої мозкової отрути чи засобу від спроб маніпулювання суспільною свідомістю.
Знову (вибори, як і Схід – справа тонка і відповідальна) зроблю застереження: це сугубо суб'єктивна думка окремого громадянина, базована на власних спостереженнях – і край. Більш того, мені довелося почути чи прочитати інші думки дуже шанованих мною людей щодо можливости в цій ситуацій та/чи за певних умов підтримати Тимошенко2, а ще одна не менш відома і так саме шанована людина, що не уповноважила мене її називати, свої сумніви адресувала мені електронною поштою. Ще більш того: знаю (особисто чи через інтернет) чимало розумних людей, котрі голосуватимуть за Тимошенко лише через саму всеперемагаючу алергію на персоналію її суперника.
Все розумію. І алергію на Януковича, і помаранчеві рефлексії, і, відтак, спроби довести собі чи іншим теорему "Тимошенко в цій ситуації все ж краща". Та ці два персонажі – одного порядку, а теорема насправді є лише гіпотезою, що (і це абсолютно природно) живиться згадками про 2004-й і переліком цілком справжніх "загроз Януковича", за одночасної недооцінки "загроз Тимошенко", справжніх аж ніяк не меншою мірою.
Отже, по-перше, мене дуже розчулило, де своєю дубовою пропагандистською маніпулятивністю, а де – дитячою, до безпосередности щирою експресією з майже не сльозами, заламуванням рук, тупотінням ніжками і підстрибуванням, оте головне, як бачиться, пропагандистське твердження табору ТЮ: "голосувати проти обох = голосувати за Януковича", така собі гебельсятинка.
Та певна справа, що кандидатові, хто у першому турі набрав менше голосів, потрібні додаткові голоси і їх нестача, у т.ч. через заперечення значною частиною виборців і цього кандидата і конкурента цьому кандидатові гикається і свербить, а конкурентові – не дуже.
Але дорогі "білосердечні" співгромадяни (агітпропників це не стосується, вони не дорогі, а якщо і дорогі, то, слава Богу, не мені), я не міг уявити, що для когось це може бути одкровенням: голосувати проти обох = голосувати проти обох. І проти Тимошенко і проти Януковича. Якщо для когось це відкриття, одкровення чи то дзен, то вітаю.
Це не парламентські вибори і ніхто тут не отримує зиску у вигляді якихось коефіцієнтів чи ще якої хитромудрої каламуті від кількости тих, хто проголосував "не так". Голос "не підтримую жодного" не піде жодному з двох недостойних. А те, що один з двох не дораховується голосів – це жодним чином не наш електоральний головний біль. Це його/її кандидатська проблема, хай він/вона з нею і залишається, бо ніхто його /її силою не пхав в Президенти.
Більш того – це ще й саме ваша проблема (оце стосується якраз лише її спільників, політтехнологів, фахових агітпропників чи то аматорів цієї справи), адже значить це ви, саме ви (не кажучи вже про саму Берегиню) погано працювали і весь цей білосердечний декаданс – на совісти самих білосердечних. Enjoy.
Тому даремно, всує вони себе обманюють, тим більш – намагаються ввести в оману інших, силуючись з хворої голови перекласти на здорову. Проти обох – це проти обох, а стверджувати інше – або займатися свідомою маніпуляцією, або впадати в дитинство, заперечуючи факт на тій підставі, що він не подобається, або ж керуватися якоюсь вибірковою алергією на лише один зі споріднених подразників. Першим не допоможе нічого, позаяк буки законодавством не передбачено, другим, можливо, варто просто розплести на власній голові уявну косу, бо вона приймає якісь не ті сигнали (білий шум, з червоними сердечками), третіх розумію і не маю жодного права засуджувати, але їм - до алерголога.
А от не проти обох, а за Тимошенко – то справді за Тимошенко. І оце - факт.
Абсолютна більшість спроб проаргументувати, а чим же все-таки Тимошенко з її само[скажімо м'яко]правством, схильністю до вільного поводження з фактами і власними обіцянками, з тотальною неповагою до процедур3 краще за Януковича (і чому, відповідно, голосувати за нього має бути електорально гірше і громадянськи страшніше), комічно вподобляються пам'ятній аксіомі п'ятирічної давнини з протилежного нині табору – "тому що". А це плагіат. Плагіат – це погано. А проти Януковича найефективніше агітує він сам, позаконкурентно – своїми ЄЕПами, газоконсорціумами, Табачником, Колесниченком, Коновалюком, цим…як його…Левченком, своєю недолугою і нерозумною відмовою від дебатів, славетною ерудованістю, знаним красномовством та, зрештою, двома несудимостями.
По-друге. Багато кажуть і пишуть, як про підставу наступити на горло власній пісні і проголосувати за Тимошенко, про "московство" Януковича та пов'язані з цим ризики. У найрадикальнішому зі спостережених мною варіантів це вербалізувалося спробою провести аналогію з 1918-1919 роками, асоціюючи Тимошенко з поганою, але за тих умов, мовляв, вартою підтримки Директорією, а Януковича – з тодішньою московською навалою. Залишаючи осторонь масштабну тему про роль Директорії і її соціал-популістичних вождів у поразці Визвольних змагань (пам'ять про полковника Болбочана не дасть забути, а спогади Омеляновича-Павленка, Цегельського, Коновальця, Кучабського та інших не дадуть збрехати), скажу до теми московства: люди добрі, а хто з вас бачив, у повному обсязі і з додатками, офіційно оприлюднені угоди, підписувані Тимошенко з Росією? І хто вірить у те, що те, що вона (втім, так саме як і він) розповідає про свої перемовини з "кремлінами" – то правда, вся правда, лише правда, нічого крім правди? І кому не різало вуха фірмове угідливе "хі-хі" на політично соромицькі жарти кремлівського барина?
Між іншим, та московська навала теж мала два кольори – теж білий і червоний. Мабуть співпадіння.
Тож кожен з двох має, як кандидат, свої ганджі, несе загрози державі і цивільному суспільству. Десь ці загрози співпадають, десь перетинаються, десь вони є, скажімо так, ексклюзивчиком. Але вони є і вони є співмірними за масштабами.
Зрештою, побачивши десь на вулиці двох хуліганів, що лізуть до дівчини, ми ж не станемо підтримувати одного з них, яко, за його ж власними словами, "менше зло". Куди природніше і краще вгатити обох арматуриною чи принаймні покликати міліцію (звільнену тепер від необхідности відволікатися на прослуховування чергових бенефісів "веселого и находчивого" екс-міністра).
По-третє. Можливо я читав переважно десь не там і щось не те і не тих, кого треба. Можливо. Але загальне враження з прочитаного і прослуханого: рівень надривности, істеричности, позараціональности, а підчас і агресивности адептів Тимошенко залишає далеко позаду всіх інших і годі й казати, що це ж саме вірно і для неї самої. "Хто не з нами – той ворог": така проста як господарське мило теза, розрахована на політичних дальтоників, мислевірусом штучно поширюється повітряно-крапельним та клавіатурно-контактним шляхом. Мені ж засадничо не подобаються бацили, не подобається зайва метушня, надрив, децибели і танок Святого Вітта. За трясцею бува, трапляється грець.
І ще "картинка з виставки": я знаю хто такий регіонал Дмитро Табачник4, знаю, яку заповідну, даруйте, хрінь він жене про галичан і дивуюся витривалости (чи то ледачости) галичан. Але з тим чоловіком все зрозуміло. Натомість коли одна людина спочатку при знайомстві закликає (з придиханням, рука на серці) голосувати за Тимошенко в ім'я патріотизму і соборности України і мало не лізе брататися, апелюючи до помаранчевих спогадів, а потім починає лякати "данєцкими", "донбасянами" тощо – це є дещо дивно, щоб не сказати неадекватно – принаймні у моєму, "донецькому", сприйнятті.
Голосувати розумом набагато природніше ніж серцем, тим більш, що подібних градусів нервозности палке червоне серце серце може і не витримати.
По-четверте. Золотовустка Юлія Тимошенко вже і так назвала5 таких як я (причепом до Ющенка) зрадниками України – не більш не менш. Я розумію, що між словами цієї громадянки та тим, що вона мала на увазі (про дії взагалі умовчимо) може опціонально бути, як казав російський класик, "дистанция огромного размера" - це навіть не питання. Однак я зовсім не хочу, щоб Президент моєї держави міг навіть у своєму страшному сні чи під якимись стимуляторами назвати так тих українців, котрі всього навсього з ним не згодні, котрим він, такий розпрекрасний, не до вподоби. Іншими словами – не треба залякувати. При тому - даремно. А якщо вже ми вороги – ок, a la guerre com a la guerre, які питання?
І якби ж це була одна-єдина ілюстрація до "большевицькости" Тимошенко…До речі, нещодавно, виступаючи у Львові перед перемерзлою галицькою авдиторією, вона виголосила, що воліла б у 1919 році бути січовим стрільцем. Ні, я зовсім не стверджую, що вона помилилася роком і мала на увазі – у складі якоїсь частини пізнішої "Червоної Української Галицької Армії". Мені лише суб'єктивно виглядає, що радше вона б гідно конкурувала за роль з комісаркою Євгенією Бош, яка збаламутила колись і повела на Київ 2-й Гвардейський корпус, роззброєний потім зусиллями Павла Скоропадського та його 1-го Українського корпусу. Большевизм у синьо-жовтих кольорах – найгірший з різновидів большевизму, бо він дискредитує кольори.
"Як не буде Україна соціалістичною, то хай краще не буде ніякої" – бовкнув колись "директоріанський" міністр фінансів і голова уряду Борис Мартос. Замінивши "соціалістичною"на "моєю", чи не отримаємо ми кредо Юлії Володимирівни?
Десь тут було б логічно комусь мене спитати: "а що все про Тимошенко, а про Януковича – нічого? Як бути з Януковичем?". А що Янукович? Янукович сам по собі є цілком самодостатнім в запереченні самого себе яко потенціального Президента, тут вже ні додати ні відняти. Тож як з ним бути? Та так саме. "Treat those two impostors just the same", як радив Кіплінг, а досвід спостереження і взагалі за попередньою діяльністю біло-синьої парочки і за цією кампанією (зокрема – у частині їхньої неспроможности параметризувати власні програми і вести відповідальний діалог з виборцями6) не дає підстав назвати їх по іншому. Хоча яка там параметризація, який там в дідька діалог - достатньо й однієї конституційної змови минулого літа, внаслідок якої вони удвох ледве "гоп-стопом" не забрали у нас право обирати Президента взагалі. Тоді, на щастя, "пропало всьо"7, та як буде далі?
По-п'яте. Хотів би не помилитися в тому, що для українця sapiens на будь-яких виборах головним є не перемога вподобаного кандидата за будь-яку ціну, а легітимна передача влади, дотримання Конституції і, відповідно, забезпечення державного суверенітету - особливо за умов очевидної загрожености останнього і зовнішніми і внутрішніми чинниками. У цьому контексті нема сенсу сприяти отриманню влади тими, для кого, виглядає, спрага влади - все, а легітимність власних дій та правопорядок – ніщо, тими, вірогідність безпроблемного відходу яких від влади у разі поразки як на цих так і на наступних виборах є під великим питанням. Рівно як під великим питанням і їхнє прагнення вільних виборів взагалі.
Ну і епілог теми замість епітафії українському вільному вибору.
Так, саме по собі голосування "не підтримую жодного" не має невідкладних юридичних наслідків для визначення переможця. Одного з кандидатів ентузіасти "меншого зла" та примкнулі до них "меншовики" оберуть і без наших голосів – такий закон. Це – їхній вибір, вони мають право.
Але інші мають право, заставши у себе в хаті двох непроханих візитерів, які ламають меблі та стіни, і вся відмінність між якими полягає в тому, що один це робить битою, а інший – косою, не підтримати жодного. Попри те, що кожен з них запевнятиме, що він – кращий. Не підтримати – це перший крок до того, щоби потім їх з хати наполегливо "попросити".
Про ефект зменшення "запасу легітимности" новообраного персонажа червоними прапорцями, розставленими навкруги нього голосуванням "не підтримую жодного", я вже писав раніше.
Будь-яке, під будь-яким соусом та з будь-якими пігулками для самозаспокоєння, голосування за будь-яке "менше зло" підживлює і стимулює нескінчений біг по колу цих чи інших різновидів зла, колообіг зла у політиці та владі. Іншими словами – є дріжджами у казан з малоїстивною сумішшю реліктового совка з капіталами "первиннонакопиченого" походження, за запахом, до речі, схожою на "з московської чаші московську отруту".
Рано чи пізно українське суспільство покладе край цим перегонам чужих і почне обирати раціонально, а не "серцем", перцем тощо, чи "ну, на крайняк…". Почне обирати своїх.
Раніше чи пізніше на шляху учасників забігу на приз "меншого зла" ми поставимо бар'єра, об який вони всі гамузом перечепляться, бо ж не Бубки.
Раніше чи пізніше несвіжий продукт з того казана піде на перегній і добрива для нової української політики – чесної, прозорої, раціональної, ефективної, патріотичної.
Раніше – краще. Шлях до добра починається з заперечення зла.
А ще, як на мене, куди приємніше бути у віртуальному товаристві зі Сверстюком і Забужко8, ніж у спілці з Ляшком, Портновим, Писаренком, Губським, Яворівським, Луценком та всією тією чарівною компанією "саламандр"9 (якби не закономірний випадок – то ще й укупі з Лозінським). Приємніше бути в товаристві тих, хто має неінтелігентську (в явленому угодовцями на всяких форумах сенсі слова "інтелігенція") принциповість не лише назвати зло злом, а й повестися щодо нього так, як зло заслуговує. Можливо – справа смаку.
Втім, всім – вільного власного вибору. Головне хай він буде справді вільний і справді власний. Це те, чого бояться вона, він і вони.
/Олександр Северин, к.ю.н.
----
Примітки:
1Чужі
2Що робити людині мислячій у другому турі
3До речі, не Кабмін Тимошенко прийняв, а Кабмін Януковича скасував хоча і недосконалий, але менше з тим Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, що передбачав обов'язкові консультації на вимогу громадських організацій, замінивши його на симулякроподібний Порядок залучення громадян до формування та реалізації державної політики, а навпаки (див. Постанову КМУ №1378 від 15.10.04, Постанову КМУ від 26.11.09 №1302, Постанову КМУ №10 від 06.01.10).
4Два листа про одного Табачника
5Тимошенко звинуватила Ющенка у "зраді України"
6Тендер, що не відбувся
7 http://www.youtube.com/watch?v=2od8yID7Ss8
8Що робити людини мислячій у другому турі (продовження)
9 Тимошенко зізналася, що вона з подільниками – саламандри
----
p.s. Взяти участь в опитуванні "За кого голосуватимете у другому турі виборів Президента" можна тут.

"О премиях и бонусах". Супервлучно сказано про суть системи стимуляції в сучасних офісах! (УВАГА! Море ненормативної лексики!)

Не буду передруковувати, тому що в пропонованій статті присутня ненормативна лексика в гігантських масштабах. Автору безперечно "п'ять". Не зважаючи на купу матюків. Стопудово чуваку не дали премії :)))

вівторок, 2 лютого 2010 р.

Із "відомого українського поета А.П.Чехова" /(С) В.Ф. Януковіч/

Сабдж :))))))))))))))))))
Тяжелые двери, решетки, режим...
Угрюмые лица… Проникнись моментом!
Портрет на бараке и надпись под ним:
«Откинься досрочно – и стань Президентом!»

понеділок, 1 лютого 2010 р.

Виявляється, що і Ганс Крістіан Андерсен передбачав кретиноскоп! :)

На доказ свого твердження просто процитую початок однієї його всесвітньо відомої казки:
«…жил-был тролль, злой-презлой — это был сам дьявол. Как-то раз у него было прекрасное настроение: он смастерил зеркало, обладавшее удивительным свойством. Все доброе и прекрасное, отражаясь в нем, почти исчезало, но все ничтожное и отвратительное особенно бросалось в глаза и становилось еще безобразнее. …Все ученики тролля — а у него была своя школа — рассказывали, что свершилось чудо.
— Только теперь, — говорили они, — можно видеть мир и людей такими, какие они есть на самом деле.»
/(С) Г.-Х. Андерсен, «Снежная королева»/