четвер, 30 вересня 2010 р.

А от цікаво, чи задавався хтось наступним питанням...

Сабдж: коли дитина підросте і запитає "Тату, а що ти робив для України, коли був молодим таким як я?"
Задумався... От так відразу і не скажеш, ага. І від цього стало соромно (відразу згадалася крилата фраза Edmund'a Burke'a: "Єдине, що потрібно для тріумфу зла, це щоби хороші люди нічого не робили"). Мабуть, якось слід переформатуватись в цьому відношенні.

неділя, 26 вересня 2010 р.

"А тим часом гайдамаки ножі освятили..." /(С) Т.Г.Шевченко/

Розбрілись конфедерати
По Польщі, Волині,
По Литві, по Молдаванах
І по Україні;
Розбрілися та й забули
Волю рятувати,
Полигалися з жидами,
Та й ну руйнувати.
Руйнували, мордували,
Церквами топили...
А тим часом гайдамаки
Ножі освятили.
От чомусь абсолютно нізвідки згадалася поема "Гайдамаки" Тараса Шевченка. Та так сильно та яскраво, що змушений був все відкинути, взяти Кобзар і ще раз перечитати.
І до чого б це...

субота, 25 вересня 2010 р.

Сьогодні дійсно гриби (опеньки) не шукали, а просто збирали (зрізували)

Власне сабдж. Цього року таке сталося вперше.
Виїхали сім'єю з Рівного приблизно о 9-00 ранку своїм "танком" в Суські ліси (по дорозі в Суську підібрали тещу). І реально десь із 10-00 до 13-00 вчотирьох (троє дорослих: Оля, теща та я, і синочок Андрійко) нарізали 6,5 великих 12-літрових відер опеньків (вряди-годи попадалися ще польські гриби, і спеціально для себе я ще нарізав з десяток-півтора грибів-зонтиків). І могли ще кілька мішків назбирати. Але я, єхидно проспівавши кілька разів півкуплету однієї коломийки: "кілько тій людині треба, ну а їм все мало", волюнтаристськи прикрив цю стаханівську артіль, пригрозивши, що "ось зараз я поїду з Андрійком додому, а ви, шановні, якщо хочете, то залишайтеся в лісі і потім йдіть додому пішки зі всіма своїми торбами!" Допомогло.
Тож півтора відра залишили в Суську тещі, вдома моя Ольга ще два відра віддала хресній бабусі Андрійка, ну і собі залишили на переробку три великих відра. Трохи піде на завтра на смажіння, а все інше - на маринування.
Внизу кілька фоток з цієї промислової експедиції :)

Не пройшло і 15 років, як виклав скани своїх регалій :)

Власне сабдж. Ну і деяких рекомендацій з Теленору/Некстри + універівський диплом про вищу освіту.
Бо останнім часом доводилося ходити по різних місцях і часто забував взяти з собою оригінали всяких там сертифікатів та інших паперів. То тепер вже можу не хвилюватися і тупо посилатися на PicasaWeb.

середа, 22 вересня 2010 р.

Хм... Все ж таки, маю сподівання, все _у_нас_ буде добре :)

ТОркнуло. Причому відразу із самого початку розповіді. Ось цитата, після котрої запоєм прочитав весь цей звіт про "жахи їхніх містечок":
"Иногда по несколько часов в полной темноте мы ехали по степи или полупустыне. Так было в Хакассии, Тыве и в предгорье Тибета. Здесь очень красиво. То есть ОООчень красиво. Кажется, нигде в мире нет ничего подобного. Но кое-какой негатив я все-таки заметил: СТРАНА УМЕРЛА. Без преувеличения. Но никто этого не заметил. Просто о ней давным-давно забыли."
Ще одна:
"Одним словом, Сибирь и Дальний Восток потеряны однозначно. Все здесь ругают китайцев, но понимают: кроме как от них, ничего хорошего ждать не приходится. Хорошее - муж китаец, работа в китайской компании, китайские фрукты, китайские рестораны, отдых в Китае... Путина и Медведева в этих краях называют просто: "педики"".
І ще:
"И жалко, и страшно. Каждый в отдельности - хороший. А все вместе - беспомощное трусливое быдло, которое за обрез никогда не возьмется."

понеділок, 20 вересня 2010 р.

Виїзд по польські гриби в Суські ліси

Вчора здійснили "танком" сабдж: моя ненаглядна Ольга, синочок Андрійко, кума Люда, теща і я в якості кучера :). Отримали море задоволення/позитивних емоцій, до повного угару надихалися лісовим киснем і ще й зовсім немало грибочків привезли. А ще я відкрив для себе (виключно завдяки кумі Люді) виняткові смакові властивості гриба, котрого ніколи в життю ми не брали і навіть не звертали на нього увагу. А саме гриба-зонтика.
Виявляється, шапки цього гриба, почищені від "лусочок" (несильно пошкрябані ножем), помиті, посолені, посипані чорним меленим перцем і посмажені на смальці - виняткова смакота! Декому на смак дана страва нагадує свіжину-свинину, декому - куряче м'ясо, а мені вона представилась у вигляді прекрасної закуски до горілки. І не лише нагадала, а була й протестована. Результат стопудово підтвердив всі очікування :). Тепер в жодному разі не ігноруватиму ці грибочки.
Нижче - кілька фоток. Перша - півтора відра польських грибочків, котрі ми пересипали з наших з сином відер в спеціальний кошичок, придбаний Ольгою давно якраз для походів в ліс (кума Люда з тещею також знайшли десь по відру, причому теща віддала свої гриби кумі). Друга фотка - Ольга готує мені закусь із шляпок грибів-зонтиків :). Останні дві фотки - з облаштованого джерельця села Грабів, до котрого ми дорогою заїхали набрати водички додому, коли вже поверталися із Суська на Рівне.

середа, 15 вересня 2010 р.

Поступив на службу

От тепер можу сказати, що сабдж. Саме так: "поступив на службу". Бо здав трудову і т.д...
Куди - напишу через місяць. Бо якраз через місяць закінчується мій випробувальний термін.

неділя, 12 вересня 2010 р.

Вибрані документи з відкритих архівів ніби-то Служби безпеки ніби-то України

Сабдж. Але чомусь rar-архів. 59 мегабайтів.

субота, 11 вересня 2010 р.

Філія ФСБ (СБУ) прагне закрити тему УПА. Так і хочеться сказати: "авотвамХ!"

"Я утверждаю, что управление будущим всегда осуществляется на основе изменений прошлого. Если вы сформировали определенные стереотипы прошлого - у вас гарантированно будет одно будущее. Сформировали их по-другому - у вас гарантированно будущее будет другое... Для того, чтобы увести куда-то, нужно заново переписать всю историю.
Чем, собственно, мы и занимаемся последние 10 лет".
/(С) Виктор Ефимов "Лекции для ФСБ", 2003/
Вже кілька днів свідомі українці в Україні та діаспорі з обуренням слідкують за розвитком скандалу поміж філією російського ФСБ (СБУ) та одним із головних дослідників УПА, директором львівського Національного музею меморіалу пам’яті жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” (який було створено за президента Ющенка і який перебував у структурі СБУ) Русланом Забілим, проти котрого відкрили кримінальну справу "за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 15, ст. 328 Кримінального кодексу України". Тільки не повідомляють, кремлядські пси, в чому ж суть тієї державної таємниці, котру ніби-то мав розголосити Руслан Забілий. Але є дані про те, що кремлядська філія ФСБ (СБУ) вилучила у історика (і мабуть по новому засекретила, або й знищила у своїх архівах) документи про те, що КГБ розробляв легенду щодо участі Шухевича в єврейських погромах. Тобто, маємо наочний приклад того як українська філія ФСБ (СБУ) синхронно з "матір'ю", Луб'янкою, розбудовує "спільний гуманітарний простір".
З найбільш повним набором матеріалів про даний конфлікт можна ознайомитися в оцій гілці.
Кремлядські нащадки НКВДистської наволочі разом зі своїми холуями з України за всяку ціну хочуть витерти в Народу всяку пам'ять про УПА. Не діждуться. Вже пізно.

пʼятниця, 10 вересня 2010 р.

Продовження вчорашнього вдалого "полювання"

Хє-хє-хє... сьогодні було чисто "грибне" продовження: моя Ольга прийшла зранку з роботи з добового чергування і відразу почала тероризувати нас з Андрійком на предмет поїздки в Суські ліси на польські гриби (чесно кажучи, це я так образно про терор кажу, бо ми й самі вельми хотіли до лісу :). Бо їй подзвонила вчора ввечері теща (ну, це мені вона теща :) і повідомила, що позавчора назбирала мало не "коробку" малесеньких польських грибочків ("коробка" - це великий кошик. Відер, мабуть, на два. Так кажуть в Суську).
Отож, ми виїхали в 11-00 до Суських лісів, а у 18-00 вже були вдома в Рівному (після лісу ще готували у тещі вдома смачний обід зі смаженими грибочками та картопляним пюре і, само собою, обідали/чаювали).
Результат - за приблизно три години перебування в лісі ми всі разом назбирали десь із півтора великих відра малесеньких апетитних польських грибочків. Он щойно Ольга закінчила їх відварювати (вже в нас вдома у Рівному). Буде завтра маринувати і закривати в банки на зиму. І потім ці грибочки чекатимуть на дорогих та шанованих гостей 8-).

Вдалий виїзд на гриби/рибалку

Нарешті сталося!
Нарешті за півтора останніх роки я піймав на спінінг щось більше кілограма :). Але про все по порядку.
Отож, позавчора ми з братом вирішили "прощупати" наші грибні та рибні місця на предмет готовності до осіннього сезону (я вже давно аж пищав, так хотів виїхати на "класичне" наше полювання: спочатку рибалка, а потім, якщо залишається час та натхнення, то збір грибів). Позавчора ж ввечері я приїхав своїм "танком" до рідного батьківського дому переночувати, щоби, по-перше, поспілкуватися з татом та братом, а по-друге, не тратити зранку час на дорогу з Рівного.
Не мудруючи, ми з Тарасом швидко досягли консенсусу щодо маршруту (рибалка: околиці с. Мочулки та санаторіїв "Червона Калина" і "Сосновий Бір", гриби - ліси між селами Мочулки та Руда Красна), погомоніли про те, про се, потім Тарас ще потратив трохи часу на підгонку свого рибальського начиння, ну і врешті ми полягали спати.
Прокинулись о 5-30 ранку, нашвидку попили міцного чаю і поїхали на наше старе місце "до шлюзу" поблизу санаторію "Сосновий Бір".
Власне на річці за шлюзом нам нічого не вдалося піймати. Тому незабаром я перейшов на саме озеро. І, о чудо (!), буквально за третім закидом свого спінінга відчув енергійне пручання. Саме пручання, а не класичний "удар". Ну і за кілька секунд витягнув на бетонні плити гарну щучку (як потім виявилося вагою 1,250 грамів). І це на той день був увесь мій рибальський результат :). Хіба що ще потім таки походили по "стометрівці" вниз від Мочуленського мосту і в одному місці, попід самим берегом, в мене був один схід невеликої щучки (не більше 300-400 грамів). Зато Тарас там піймав 2 окуні. Один з них десь 150-200 грамів, другий - менший. Додам ще, що в прибережних лісах ми вряди-годи дивилися під ноги і знаходили сироїжки та решетняки (по-науковому "козляки"). Так що вже тоді рибалка в нас поєднувалась із збиранням грибів.
Після приблизно півторагодинного безрезультатного походу вздовж річки Путилівка ми тверезо оцінили, що рибалка для нас фактично вже скінчилася, і з великим ентузіазмом (особливо я, еге ж 8-)) вирушили до наших грибних місць. І відразу в посадці біля дороги "Мочулки - Руда Красна", за 300 метрів від автобусної зупинки с. Мочулки, я знайшов два красені білих гриби. Тарас аж сплеснув руками. Справа в тому, що було видно, що на тому місці вже пройшлася орда грибників (ми бачили купу свіжозрізаного коріння та інших слідів недавного перебування людей), і як вони не помітили ці білі гриби - для нас загадка. Видно, пані Фортуна призначила цю знахідку саме мені :)
Далі, за великим рахунком, до наступних наших грибних місць ми не доїхали. Бо по дорозі напали на справжні поклади маслюків в молоденькому соснячку. Там десь за півтори години разом з Тарасом набрали маслюків трішки менше, ніж 12-літрове відро. Могли б збирати ще, але нам набридло натикатися на інших грибників з місцевих сіл, котрі кидали на нас досить недружелюбні погляди, приймаючи за "чужинців, що шастають по їхніх лісах" :). Вони просто не знали, що ми, як і вони, виросли в цих лісах (в них пройшло наше дитинство та, частково, юність). Отож, ми всілися в машину, упакували трофеї і поїхали по хатах. Трофеї вирішили поділити наступним чином: гриби - мені, риба - Тарасу та тату (бо Тарас ще перед тим часто приносив додому по відру різних грибів).
Внизу чотири фотки з камери мого мобільного телефону. (В мене ще три дні перед цим "виходом в поле" здорово боліла спина. І після сотень закидань спінінгу та нагинань за грибами ще більше стала боліти, тому на фотці я й стою в не вельми фотогенічній позі з вигнутою спиною та видутим пузом :)

понеділок, 6 вересня 2010 р.

Які теми міг би прочитати у вигляді лекцій/семінарів/трейнінгів

Якось спонтанно і досить неочікувано (з точки зору нинішньої моєї ситуації) виникло питання відносно сабджу. То я накидав кілька днів тому приблизні програми для двох тематичних курсів, в рамках котрих міг би поділитися із слухачами певною кількістю цікавої та корисної (imho) інформації:
  1. Авторський курс з основ стратегії та бізнес-моделей сучасних операторів телекомунікацій (на основі рекомендацій та практик TMF: NGOSS, eTOM, SID, TAM, TNA)
  2. Авторський курс з розширених питань стратегій та маркетингу в сучасній телко-галузі (на основі рекомендацій та практик Telco 2.0 Ініціативи)
Для тих, хто будь-що жадає конкретних цифр скажу, що ці курси, на мою думку, можуть надати слухачам певні навички як мінімум для того, щоби:
  • а) виробляти вектори розвитку операторів телекомунікацій, чи сервіс-провайдерів (куди рухатися замість того, щоби ув'язуватися в безкінечні та безперспективні цінові війни з конкурентами і тупо продавати трафік + базові послуги + нікому не потрібні VAS)
  • б) мати поняття про те що, кому і як слід робити в рамках реалізації проектів по впровадженню BSS/OSS (щоби як мінімум не обдурили/виставили на гроші вендори та системні інтегратори)
  • в) локалізувати та аналізувати вузькі місця в бізнес-процесах операторів телекомунікацій, чи сервіс-провайдерів (щоби знати куди пропадають гроші. За статистикою від 15% до 40% всього доходу)
  • г) знаходити та імплементувати принципові рішення по ліквідації цих вузьких місць (пряма економія від 15% до 40% всього доходу оператора/СП)
Ну і додам, що ці курси при необхідності можна розбивати на 1 - 5-тиденні семінари-лекції-трейнінги, в рамках котрих можна більш детально зупинятися на окремих питаннях. Приблизні програми курсів наводяться нижче.
------------------------------------------------------------------------------------
Авторський курс з основ стратегії та бізнес-моделей сучасних телко-операторів (на основі рекомендацій та практик TMF: NGOSS, eTOM, SID, TAM, TNA)
Частина 1 (Вступ до дисципліни)
1. Ефективний оператор телекомунікацій — хто він?
2. Погляд на операторську функціональну модель з різних точок зору:
  • бізнесової
  • системної
  • реалізації
  • розгортання та експлуатації
  • взаємодії
3. Методологія SANRR
Частина 2 (Огляд складових частин NGOSS)
1. Життєвий цикл NGOSS
2. Use Cases та Контракти — два ключові артефакти NGOSS
3. TOM та його наступник eTOM
4. SID
5. TNA
6. TAM
Частина 3 (Впровадження елементів NGOSS)
1. Прийняття рішення про впровадження NGOSS
2. Збір інформації та фіксація рівня, на якому знаходиться оператор
3. Перехід до NGOSS
4. Інтереси стейкхолдерів (зацікавлених осіб) у впровадженні програми NGOSS
5. Впровадження життєвого циклу NGOSS
6. Впровадження eTOM
7. Рівні зрілості оператора
8. Відображення існуєчих бізнес-процесів оператора на карту eTOM
9. Коротко про впровадження SID
10. Впровадження TNA
11. Use Cases та Контракти
Частина 4 (Підготовка оператора до переходу на модель NGOSS: збір даних)
1. Рамки проекту
2. Формування команди проекту
3. Методологія збору різних даних (наприклад, для життєвого циклу NGOSS та інших категорій/об'єктів), рекомендації
4. Оцінка та рекомендації eTOM
5. Оцінка та рекомендації SID
6. Оцінка та рекомендації TNA
Частина 5 (Практичний приклад проведення оцінки NGOSS)
1. Загальний контур звіту (Scope of Work)
2. Стислий зміст проекту
3. Оцінка процесної архітектури
4. Межі проекту
5. Зв'язок між eTOM та процесною архітектурою
6. Потенційні можливості моделювання процесів та майбутня стратегія
7. Оцінка інформаційної архітектури
8. Передумови для використання SID
9. Передумови для впровадження TNA
Додаткові питання (наприклад, факультатив)
1. Підходи до розробки штатного розкладу оператора телекомунікацій на основі рекомендацій eTOM
2. Практичний приклад визначення слабких місць оператора в організації процесу усунення аварій та несправностей
Примітка: До деяких тем передбачено практичні заняття
------------------------------------------------------------------------------------
Авторський курс з розширених питань стратегій та маркетингу в сучасній телко-галузі
Частина 1. Маніфест Telco 2.0
1. Вступ
2. Резюме
3. Вертикальна та горизонтальна інтеграція сервісів
4. Проблема Triple Play
5. Переосмислення питання вартістю в трильйон доларів США
6. Telco 2.0: нове бачення
7. Визначення нової бізнес-моделі
8. Світ нових можливостей
9. Подорож у світ Telco 2.0
Частина 2. Карта бізнес-моделі Telco 2.0
1. Вступ
2. Біти та гроші
3. 10 років бардаку
4. Пункти дії
Частина 3. «Двонаправлена» бізнес-модель телко-оператора
1. Можливості, що надаються двонаправленою бізнес-моделлю telco-оператора
2. Можливості ринку і його структура
3. Навіщо потрібна двонаправлена бізнес-модель (Які питання, проблеми й потреби кінцевого споживача покликана вирішити)
4. Відносини з Google
5. Питання операційної діяльності
6. Практична реалізація двонаправленої операторської бізнес-моделі на прикладі CPA-платформи компанії Telenor
7. Рекомендації для telco-операторів
Частина 4. Життєвий цикл продукту (Product LifeCycle Management - PLM)
1 Керування маркетингом і пропозицією
1.1 Розробка й вилучення продукту й пропозиції з обігу
1.1.1 Збір і аналіз нових концепцій продукту
1.1.2 Розробка комерційної пропозиції по новому продукті
1.1.3 Розробка детальних специфікацій продукту
1.1.4 Запуск нового продукту
1.1.5 Оцінка ефективності існуючого продукту
1.1.6 Розробка стратегії комерціалізації продукту
1.1.7 Керування розробкою продукту
1.1.8 Керування висновком продукту з обігу
1.2 Удосконалювання продажів
1.2.1 Моніторинг найбільш успішних підходів і каналів продажів
1.2.2 Розробка пропозицій по вдосконалюванню процесів і каналів продажів
1.2.3 Розробка нових процесів і каналів продажів
1.3 Маркетингові комунікації й просування продукту
1.3.1 Визначення маркетингової стратегії просування продукту
1.3.2 Вибір каналів для маркетингового повідомлення або кампанії
1.3.3 Керування доставкою маркетингового повідомлення й кампанії
1.3.4 Розробка маркетингового повідомлення для продукту й кампанії
1.3.5 Розробка супутніх маркетингових матеріалів
1.3.6 Моніторинг ефективності маркетингового повідомлення й кампанії
2 Розвиток і керування сервісом
2.1 Розробка й вилучення сервісу з обігу
2.1.1 Збір і аналіз нових концепцій сервісу
2.1.2 Розробка бізнесу-пропозиції для нового сервісу
2.1.3 Керування розробкою сервісу
2.1.4 Керування висновком сервісу з обігу
2.1.5 Оцінка ефективності існуючого сервісу
2.1.6 Розробка детальних специфікацій сервісу
2.1.7 Керування розгортанням сервісу
3 Розвиток і керування ресурсом
3.1 Розробка й вилучення ресурсу з обігу
3.1.1 Збір і аналіз нових концепцій ресурсу
3.1.2 Розробка бізнесу-пропозиції для нового ресурсу
3.1.3 Керування розробкою ресурсу
3.1.4 Керування висновком ресурсу з обігу
3.1.5 Оцінка ефективності роботи існуючих ресурсів
3.1.6 Розробка детальних специфікацій ресурсу
3.1.7 Керування розгортанням ресурсу
4 Розвиток і керування ланцюжком поставок
4.1 Розвиток і керування змінами ланцюжка поставок
4.1.1 Керування взаємодією з постачальником/партнером
4.1.2 Керування зміною контракту між учасниками ланцюжка поставок
4.1.3 Керування перериванням співробітництва з постачальником/партнером
Частина 5. Перспектива широкосмугової передачі даних
1. Перспективи широкосмугового доступу (broadband access)
2. Передумови для фіксованих та мобільних операторів
3. Характеристика респондентів анкетування
4. Стабільність бізнес-моделі ISP
5. Голосові послуги, засновані на широкосмуговому доступі
6. Послуги відео, засновані на широкосмуговому доступі
7. Бізнес-моделі, що експлуатуються власниками телекомунікаційних мереж (network operators)
8. Так що ж, властиво, продають оператори?
9. Висновки
Частина 6. Аутсорсинг: новий елемент корпоративної стратегії телко-операторів та сервіс-провайдерів
1 Вступ
2 Пропозиція аутсорсинга
2.1 Консолідація
2.1. 1 Технічне обслуговування в «польових» умовах експлуатації (field services)
2.1.2 Мережеві операції
2.1.3 Служба підтримки мережі
2.2 Розвиток
3 Переваги аутсорсинга
3.1 Свіжий погляд
3.2 Персональна ефективність
3.3 Трансформація затратної частини
3.4 Скорочення часу обробки замовлення й просування продукту на ринок
4 Область аутсорсинга
4.1 Проектування
4.2 Побудова
4.3 Керування, адміністрування й підтримка
4.3.1 Експлуатація мережі
4.3.2 Мережа й клієнтські послуги
4.3.3 Служба підтримки мережі
4.4 Ресурси й активи, що можуть бути передані на аутсорсинг
4.4.1 Персонал
4.4.2 Експлуатаційні активи
4.4.3 Мережні активи
5 Ключові фактори успіху
6 Висновки
Частина 7. eTOM та стратегії сервіс-провайдерів (з точки зору компетенцій СЕО та ССО)
1 Вступ
1.1 Що корисного дає такий підхід для сервіс-провайдера
1.2 Чим є й чим не є карта eTOM
1.3 Розширення моделі eTOM, що відображають своєрідність сервіс-провайдера послуг
2 Карта eTOM (0-й і 1-й рівень)
3 «Стратегія, Інфраструктура, Продукт»
3.1 Вертикальні угруповання наскрізних процесів області «Стратегія, інфраструктура, продукт»
3.2 Горизонтальні функціональні угруповання процесів області «Стратегія, інфраструктура, продукт»
4 Карта eTOM (2-й і 3-й рівень)
4.1 Ринкова стратегія й політика (M&OM - SC)
4.2 Планування портфеля продуктів і пропозицій (M&OM - SC)
4.3 Реалізація можливостей продукту й пропозиції (M&OM - ILM)
4.4 Реалізація можливостей маркетингу (M&OM - ILM)
4.5 Розробка й вилучення продукту й пропозиції з обігу (M&OM - PLM)
4.6 Удосконалювання продажів (M&OM - PLM)
4.7 Маркетингові комунікації й просування продукту (M&OM - PLM)
5 Керування підприємством сервіс-провайдера (EM)
5.1 Стратегічне планування розвитку підприємства (S&EP)
5.2 Управління ризиками підприємства (ERM)
5.3 Управління ефективністю підприємства (EEM)
5.4 Управління знаннями й дослідженнями (KRM)
5.5 Управління фінансами й активами (F&AM)
5.6 Управління відносинами із зацікавленими сторонами й зовнішніми зв'язками (S&ER)
5.7 Управління персоналом (HR)
Додаткові питання (факультатив)
1.Інноваційні продукти та сервіси (аналіз прикладів)
2.Основи SLA-менеджменту (Service Level Agreement Management)
3.Деякі питання монетизації даних про клієнтів
4.«The Internet of Things» («Інтернет Речей»)
------------------------------------------------------------------------------------

неділя, 5 вересня 2010 р.

Спробував "втикнути" у 'фільм-комедію' "Спецназ по-рускі 2" і мало не блюванув :)

Кремляді послідовні, ага. Все в інших народів, що відгонить реальною культурою, чесністю, чи патріотизмом, в них викликає зоологічну лють. Бо ж якщо самі по маківку у лайні, то неодмінно хочеться забруднити лайном і всіх оточуючих. Перефразовуючи відомий популярний вираз, так і хочеться сказати "кремліш швайне" :)
Якщо латиські прикордонники та тюремщики не беруть хабарів - значить лохи кінчені. Якщо "кровава гебня" (колишній диверсант НКВДист) дістає 3-хрічний термін ув'язнення за вбивства латиських мирних сільських жителів в часи 2-ї світової війни - значить він герой, а вся Латвія - фашисти. Українці - загалом нешкідливі, але традиційно вельми зрадливі та користолюбні придурки-хахли, котрих просто слід загнати назад в стійло під "братню руку" кремлядя-москаля (хоча їх гріх українцями називати. Звичайні совкові амеби, котрі проживають на українських територіях), мусульмани - страшні тероризди, америкоси - прямий ворог.
Одним словом, не фільм, а традиційна кремлядська смердюча пропагандистська жвачка для внутрішнього споживання вічно п'яним люмпеном. З чітким месиджем до нього: "навколо в цілому світі одні вороги. А воха путєн і кровава гебня - цяці і захисники".
Тьху. Хвилин через 20-25 вимкнув кретиноскоп, пішов вимив руки з милом, прополоскав писка холодною водою, випив кави і легким зусиллям волі викинув з голови ту блювотину.

субота, 4 вересня 2010 р.

Сьогодні річниця смерті Василя Стуса

Що життя — то хіба твоя сутня межа?
Смерть заріже раба, і нехай — без ножа.
Але жити — замало. Боротись — умій,
щоб нащадок твій змалку бува не знімів.
Не знімів на уста і на вуха не зглух.
Хай помреш! Та за нами останеться рух.
Згинем — хай! Хай — ославлені.
Хай — не біда,
вікова чортопхайка наближує даль.
По роках, по кістках, по обмерзлих гробах
витрамбовує повінь для річища шлях...
(С) Василь Стус
В ніч з 3 на 4 вересня виповнюється 25 років з дня загибелі в концтаборі на Уралі українського поета Василя Стуса. Загинув у карцері. Кажуть, від виснаження та переохолодження. В любому випадку, так, чи інакше, ще один видатний мученик та Син України закатований "кровавою гебнею".
Такого Громадянина просто необхідно пам'янути. І щоби пам'ять про нього не заростала допоки ще жива Україна. Ось тут і ще тут знайшов збірки його творчості. Ну і увазі читачів вірш Василя Стуса "Сто років як сконала Січ":
Сто років як сконала Січ.
Сибір. І соловецькі келії.
І глупа облягає ніч
пекельний край і крик пекельний.
Сто років мучених надій,
і сподівань, і вір, і крові
синів, що за любов тавровані,
сто серць, як сто палахкотінь.
Та виростають з личаків,
із шаровар, з курної хати
раби зростають до синів
своєї України-матері.
Ти вже не згинеш, ти двожилава,
земля, рабована віками,
і не скарать тебе душителям
сибірами і соловками.
Ти ще виболюєшся болем,
ти ще роздерта на шматки,
та вже, крута і непокірна,
ти випросталася для волі,
ти гнівом виросла. Тепер
не матимеш од нього спокою,
йому ж рости й рости, допоки
не упадуть тюремні двері.
І радісним буремним громом
спадають з неба блискавиці,
Тарасові провісні птиці —
слова шугають над Дніпром.
VI.1963

середа, 1 вересня 2010 р.

Яка жувальна гумка найкраще перебиває запах алкоголю :)

Взято звідси. Далі просто цитую:
Я в семнадцать лет попал в бригаду слесарей – ремонтников строительной техники, цех стоял на самом краю большого завода, начальство очень далеко и навещало цех только раз в день – утром – давало задания на день. Примерно пятнадцать минут планерки и все. В остальное время настоящим хозяином был бугор (бригадир), он же и был неформальный лидер -–заводила всяческих предприятий разного плана, от выполнения поставленных начальством задач, до поиском возможностей что-то быстренько продать и на вырученное бухнуть с коллективом. Кстати, проводились и вполне научные изыскания, например, я помню чрезвычайно интересный эксперимент по выяснению качеств обычной жевательной резинки разных сортов для отбития запаха алкоголя. Я, как непьющий, был избран экспертом – нюхачом, определяя, какой из сортов лучше всего маскирует запах водки от выпившего человека. Делалось это так: человек семь-восемь одновременно выпивали по полстакана водки и не закусывая зажевывали жвачкой. В бригаде работало 13 человек, но всегда какая-то часть бригады работала на улице, чтобы издали было видно, что у нас работа кипит и никто не отлынивает. Потом, те, кто работал на улице менялись с теми, кто внутри и получали свою долю . Это правило железно исполнялось бригадир не отлынивал от такой работы, а подавал пример первым и имея шестой разряд (элита слесарей – моторист), мог спокойно крутить гайки на колесах трейлера для перевозки тяжелой техники. По истечении примерно 10-15 минут (то есть, когда водка попадала из пищеварительного тракта, согласно действительным научным данным в кровь, а оттуда и в дыхательную систему) я начинал принюхаваться к выдоху человека и определять, наскольже сильно данный вид жвачки маскирует «выхлоп». Данные оказались просто поразительные. Во-первых, если жвачка имела хоть сколько-нибудь примеси ментола, она тут же сдавала выпившего с потрохами, усиливая сивушный запах, а не маскируя его. Правда, запах становился несколько благороднее, но все же сильнее и выразительнее. Во-вторых, все эти крутые, патентованные Диролы, Стиморолы и прочие Айсы вчистую проиграли самым дешевым турецким Бабл Гамам. Вывод комиссии был совершенно однозначным – если хочешь грамотно перекрыть запах, пользуйся только дешевыми жвачками за рубль и ты в безопасности. Так и было какое-то время, пока начальство не уловило связь между налитыми, красными лицами работников, их не совсем верной координацией и сильным карамельным запахом изо рта. В последующее время слесари, от которых пахло Бабл Гамом подвергались словесным гонениям начальства, несмотря даже на кажущуюся трезвость.